Поповогребельська громада планує придбати житло для лікаря
27.01.18

з метою забезпечення жителів села постійною та своєчасною допомогою медика, - про це стверджує сільський голова с. Попова Гребля Віктор Катеринич. Досягненнями та успіхами громади й планами на 2018 рік поділився Віктор Васильович під час зустрічі з головою райдержадміністрації Сергієм Пустовим, заступником голови РДА Ольгою Беседою, головою районної ради Сергієм П’яніщуком   та керівниками структурних підрозділів РДА.

Варто зазначити, що за 2017 рік  до загального фонду сільського бюджету  надійшло 1364,0 тис.грн, або  100,6%   річних  призначень.

Власних  доходів мобілізовано в сумі 1248,9 тис.грн, що становить 100,6 %   плану, затвердженого органами місцевого самоврядування. План 2017 року визначено в обсязі  1241,3 тис.грн,  додатково понад план одержано 7,6 тис.грн.

План на 2018 рік по власних доходах загального фонду визначено в сумі 1386,4 тис.грн, що на  137,5 тис.грн або на 11,0% більше фактичних надходжень минулого року.

Основну частину надходжень загального фонду становить плата за землю, так за 2017 рік надходження по даному податку склали 651,1  тис.грн план на 2018 рік 750,0  тис.грн, темп росту становить 115,2% планових призначень. Єдиного податку за минулий рік одержано в сумі 470,1 тис.грн, план 2018 року 600,0 тис.грн, що становить  127,7 % до фактичних надходжень 2017 року.

До спеціального фонду за 2017 рік власних надходжень надійшло в сумі 23,4 тис.грн,  план на 2018 рік  16,5  тис.грн.

За 2017 рік проведено видатків на загальну суму 1746,4 тис.грн при уточненому плані  1950,9 тис.грн, з них: на утримання апарату сільської ради - 794,0 тис.грн, на дошкільні заклади освіти - 365,9 тис.грн, заклади культури - 349,3 тис.грн, соціальний захист - 28,6 тис.грн, на благоустрій села - 134,6 тис.грн. Оплату за електроенергію по вуличному  освітленню проведено в сумі 13,7 тис.грн.

Затверджений план по видатках на 2018 рік по загальному фонду 1976,3 тис.грн, в т.ч. на об’єкти:

- сільську раду - 848,8 тис.грн;

- ДНЗ - 522,7 тис.грн;

- сферу культури  - 369,8 тис.грн;

- соціальний захист населення  - 27,6 тис.грн;

- благоустрій села - 130,0 тис.грн;

- утримання доріг -77,4 тис.грн.

По спеціальному фонду затверджено видатки в сумі 15,0 тис.грн.

Вільний залишок коштів, що склався на 1.01.2018 року по загальному фонду становить  246,0 тис.грн, по спеціальному - 26,6 тис.грн.

Співбесіда із сільським головою, секретарем і бухгалтером відбувалася у приміщенні сільської ради. Сьогодні це ошатна будівля, яка є окрасою села і вдало гармонує із приміщенням дитсадка. У 2017 році коштом місцевого бюджету із непримітного будинку Поповогребельська сільська рада перетворилася у сучасну, європейського зразка, споруду.

Під час робочої поїздки очільники району побували в новоствореному дошкільному навчальному закладі. Впродовж року на дитячий садочок села з місцевого бюджету було виділено більше 350 тис.грн. Тут для найменших жителів створено зручні кімнати для занять, ігрові зали, спальні місця та комфортну їдальню, також було обладнано шафи для зберігання одягу кожного вихованця.

Для забезпечення освітнього процесу підростаючого покоління в Поповій Греблі працює школа. Директор школи за підтримки сільської ради, меценатів, батьків школярів створює всі необхідні умови для навчання та розвитку молоді села. За сприяння народного депутата України Юрія Македона  проведено часткову заміну вікон на сучасні склопакети.

В ході поїздки керівники району відвідали амбулаторію загальної практики сімейної медицини с. Попова Гребля. Голова райдержадміністрації Сергій Пустовий зазначив, що в закладі створено всі умови для забезпечення населення медичною допомогою – в приміщенні тепло, затишно та є всі необхідні препарати й інструменти. Сільський голова Віктор Катеринич наголосив, що в 2018 році громада планує придбати житло для медичного працівника села. «Ми хочемо, аби люди могли отримувати медичну допомогу в якомога найкоротші терміни. Саме тому готові придбати житло медпрацівнику поруч із амбулаторією», - розповів Віктор Васильович.

Завітавши до сільського будинку культури та бібліотеки, керівники району відмітили, що дані установи мають привабливий вигляд. На заклади культури в 2018 році відведено майже 370 тис.грн. Тож, як повідомив голова села, планується покращити умови для відпочинку та розваг жителів. «Наше село славиться на увесь район своїми талантами та артистичністю, тож ми докладемо всіх зусиль, аби в подальшому посприяти ще більшому залученню жителів до культурної діяльності району» - запевнив Віктор Катеринич.

Директор будинку культури Сергій Паралюлько разом із творчими колективами організовує різноманітні заходи на території села та бере активну участь у районних та обласних конкурсах і фестивалях. Із вдячністю колектив «Подоляни» Поповогребельського сільського будинку культури відгукується про мецената Олексія Посухівського, який придбав музичний інструмент, комп’ютерну техніку та забезпечив заклад Інтернет-зв’язком.

Окрім того, бюджетом сільської ради на благоустрій та покращення дорожнього покриття села у 2018 році заплановано виділити більше 200 тис.грн, аби на гостину в громаду могли приїхати і влітку на День села, і взимку на свято Веселої Маланки.