ПРАЦЮВАТИ ДАЛІ, ВРАХОВУЮЧИ ДУМКУ ГРОМАДЯН
03.07.18

Протягом березня-червня 2018 року відбулися загальні збори громадян за місцем проживання у 14 територіальних громадах Чечельницького району. У зборах взяли участь більше 1 тис. чол.

Відповідно  до пункту 7 статті 42  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» перед жителями громад про свою діяльність прозвітували сільські голови, про стан законності та правопорядку поінформували  дільничні інспектори поліції.

На запитання учасників зібрань відповідали очільники районної державної адміністрації - Пустовий С.М., Савчук В.В. та районної ради   - П’яніщук С.В., начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Мартинюк С.М., головний лікар КНП «Чечельницький  ЦПМСД» Коваль В.А., головний лікар КУ « Чечельницька ЛПЛ» Могила С.М., начальник відділу Держгеокадастру у Чечельницькому районі  Кохановський О.В.

Під час зборів значна увага була приділена питанню об’єднання територіальних громад, впровадженню медичної реформи.

Ряд запитань стосувалися водопостачання та ремонту сільських доріг, розчищення водойм, самовільної вирубки дерев у лісосмугах.

Піднімалось питання про збільшення орендної плати тим, хто вже давно оформив договір оренди, так як одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є плата за землю.

Людей хвилюють питання автобусного сполучення, відсутність інтернет–зв’язку, плати за здане молоко.

 Вирішення ряду питань – це компетенція і прямий обов’язок  влади на місцях.  Проте необхідно, щоб при цьому була зацікавленість і безпосередня участь членів територіальної громади. Адже, наприклад, для того, щоб ліквідувати стихійне сміттєзвалище, чи впорядкувати вже узаконене, або організувати вивіз побутового сміття, мають попрацювати всі жителі населеного пункту. Активнішими мають бути громади і в пошуку додаткових джерел надходжень до бюджетів. Один із шляхів – участь в конкурсах та проектах, в тому числі міжнародних.

Тільки спільними зусиллями влади і громади ми зможемо зробити життя в селах району комфортнішим. Треба не забувати, що наше сьогодення і майбутнє - в наших руках.

123