Президент підписав Закон про захист дітей-сиріт
15.01.18

Закон про захист дітей-сиріт підписав глава української держави. Про це 13 січня повідомила прес-служба президента.

Погоджений закон запроваджує грошову компенсацію дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа за належні їм для отримання жилі приміщення та відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату такої компенсації.

Порошенко доручив Кабінету міністрів виділяти кошти на будівництво малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла. Також уряд повинен зайнятися питанням розробки нових проектів та вимог будівництва малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, дитячих будинків сімейного типу, у тому числі з урахуванням потреб осіб з інвалідністю.

Також уряд повинен збільшити виплати на дітей-сиріт. В областях місцева влада повинна виявляти дітей, що позбавлені батьківської опіки та надання їх необхідного статусу та догляду.

Нагадаємо, в Україні в п’ятницю, 12 січня, набули чинності зміни до закону, якими посилюється покарання за домашнє насильство. Зміни стосуються обтяжуючих обставин при скоєнні злочину.

У документі сказано, що вчинення злочину на ґрунті статевої приналежності або в присутності дитини, так само як і протиправні дії проти інваліда, людини, яка страждає через психічні розлади чи має вади розумового розвитку, є обтяжуючими обставинами.