Про виконання Програми енергозбереження в районі
11.04.17

Коментуючи стан виконання програми енергозбереження в районі, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій САВЧУК зазначив: «Хто ефективно використовує енергію, той запобігає зловживанням ресурсами та охороняє навколишнє середовище. Тема підвищення енергоефективності не нова. Безліч міжнародних проектів, які підтримуються Європейською комісією діють на теренах України. Чечельниччина теж активно долучилася до районних, всеукраїнських та міжнародних проектів».

Рішенням 28 сесії Чечельницької районної ради 6 скликання від 08.10.2015 року №351 затверджена Програма енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Чечельницького району на 2015-2019 роки. На 2017 рік Програмою передбачено відшкодування за сплату відсотків за надані фінансово-банківськими установами позики населенню на енергозберігаючі заходи в сумі 65,0 тис.грн.

За час реалізації державної програми упродовж 2015-2016 років по району видано кредити 21 фізичній особі на загальну суму - 247 тис. грн., в тому числі 1 кредит на суму 12 тис. грн. для придбання одного негазового котла.

За 3 місяці поточного року прокредитовано 3 особи на суму 63 тис.грн. та на опрацюванні 8 заяв на орієнтовну суму 160 тис.грн.

На території Чечельницького району виділено три земельні ділянки загальною площею 121,8 га для розташування електростанцій на джерелах сонячної енергії.

В 2016р. в селищі Чечельник введено в експлуатацію фотогальванічну електростанцію на ділянці 34,2897 га. Проектна потужність електростанції 16 МВт, забудовник ТОВ "ЛІДЕР".

Згідно рішення засідання конкурсної комісії на кращий інвестиційний проект у сфері альтернативних джерел енергії від 08.11.2016р.,  Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА оголошено переможцем конкурсу Принца Абдуллу Він Фахд Він Ялаві Аль Сауд.

На даний час зареєстровано новостворену юридичну особу у Вінницькій області та замовлено проектно-кошторисну документацію щодо будівництва сонячних електростанцій на вільних земельних ділянках Лузької сільської ради Чечельницького району Вінницької області, площею 53,0265 га та 34,5245 га.

Реалізацію проекту заплановано на 2017 - 2018 роки. У 2017р. заплановано ввести в експлуатацію 30% проекту потужністю 15 МВт (загальна потужність проекту 44 МВт).

На запит Держагенства з енергоефективності та енергозбереження України спільно з органами місцевого самоврядування проведено роботу по виявленню вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які можуть бути використані під сонячні електростанції. Пропозиції надали Білокамінська, Бритавська сільські ради та Чечельницька селищна рада. Загальна площа ділянок 53,5 га. Ці ділянки запропоновано внести до інформаційної бази даних щодо землевідведення під об'єкти ВЕ (відновлюваної енергетики) та включення даних до Інтерактивної мапи на допомогу інвестору.