Про зміни в законодавстві з оплати праці у 2017 році
26.01.17

Із 1 січня 2017 року змінюється поняття мінімальної зарплати. Під нею матимемо на увазі встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна зарплата лишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Своєю чергою, виключено норму, за якою до мінімальної зарплати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Водночас розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Якщо ж нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної зарплати, тоді роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати, яку слід виплачувати щомісяця одночасно з виплатою зарплати.

Якщо розмір зарплати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної зарплати, проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Відповідні норми передбачає Закон України «Про внесеннязмін до деяких законодавчих актівУкраїни» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII (далі  Закон № 1774), який вносить зміни до ст.ст. 95, 96 КЗпП і ст.ст 3, 31,6 Закону про оплату праці. Окрім того, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 1774 передбачено, щомінімальна зарплата після 01.01.2017 рокуне застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів і заробітної плати працівників й інших виплат.

 

Бершадське об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області

123