Про звернення громадян в 2019 році
10.01.20

Протягом  2019 року  до Чечельницької районної ради надійшло 183 звернення громадян, з  них 4  колективних.

Серед загальної кількості звернень 90% складають заяви (клопотання), 10- скарги.

Як свідчить аналіз надходження звернень громадян за територіальною ознакою найбільше звернень до районної ради  надійшло від жителів селища Чечельник. Від  сільських жителів найбільше звернень було з Тартака, Ольгополя, Вербки, Стратіївки.

Серед основних питань, які порушували мешканці у своїх зверненнях упродовж 2019 року, чільне місце займають: питання соціального захисту населення - 158, охорони здоров'я – 2, комунального господарства - 5, аграрної політики і земельних відносин - 4, сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту – 3, транспорту і зв’язку - 2, з питань житлової політики – 1, діяльності органів місцевого самоврядування - 3 та інші.

Постійно проводяться зустрічі керівництва районної ради з мешканцями сіл району.  

У2019 році голова районної ради побував на сходах громадян та інших заходах у всіх громадах району, дежителі мали можливість вирішувати свої  проблемні питання безпосередньо на місці.

У своїх зверненнях мешканці району порушували питання щодо призначення субсидій,  навчання дітей за програмами місцевих стимулів, оформлення кредитів для придбання службового житла, оформлення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, виплати орендної плати за паї,забезпечення водою, ремонту доріг, надання матеріальної допомоги, отримання пільгових дров для опалення.

Більшість звернень вирішено позитивно, решті надані роз’яснення відповідно до чинного законодавства.

Пріоритетним для громадян було питання надання адресної грошової допомоги на лікування та вирішення соціальних проблем.Особлива  увага приділяється вразливим верствам населення. Всього надано матеріальних допомог на загальну суму 156,0 тис. грн. 

Звернення громадян забезпечують постійний зв’язок між органами місцевої влади та громадянином, надають можливість через проблеми окремого заявника бачити проблему суспільства в цілому, а реалізація через звернення конституційних прав і свобод є кроком до зміцнення демократичної правової держави.