Продовжується профілактична робота запобіганням нещасть на воді
10.07.19

За  інформацією   Державної служби  з  надзвичайних  ситуацій  України у  червні 2019  року  потонуло  більше  300 людей, з  них  42 дитини.  Жахлива статистика смертей у водоймах не лякає людей, які не звертають увагу на застереження рятувальників та нехтують правилами безпечної поведінки.

Найгірше, що у розпал літніх канікул зростає кількість загиблих серед дітей. Вони часто вирушають на ставки та копанки без нагляду дорослих, а ще й не вміють плавати.
     З метою попередження  нещасних  випадків  на  воді серед  дітей сектором  цивільного  захисту  райдержадміністрації  спільно з районним  сектором ГУ ДСНС України у Вінницькій  області  та  районним  центром  соціальних  служб  для  сім’ї дітей  та  молоді  05 липня  2019 року  було  відвідано  багатодітні  сім’ї району. Під  час  спілкування  з батьками  та  дітьми фахівці  нагадали  їм основні  правила  поведінки  на  воді  та  правила  надання  медичної  допомоги. Розповіли  як  викликати  рятувальників  та  медиків    у  разі  надзвичайної  події.

Основні  правила  зазвичай  є  елементарними  та  зводяться  до  таких:

→ відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
→ ніколи не пірнати у незнайомих місцях;
→ не залишати дітей без нагляду біля води;
→ не дозволяти дітям самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
→ не запливати далеко, не плавати наодинці;
→ не заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння;
→ не наближатися вплав до суден, човнів і катерів;
→ не ігнорувати штормові попередження і не плавати за сильних поривів вітру.

Загалом безпечна температура води, у якій можна купатися – від +17 градусів, плавати понад 20 хвилин – не варто у будь-якому випадку.

У  випадку  небезпеки  просим  телефонувати  за номером  101, 103. Нагадаємо  що  навіть  якщо  на  мобільному  телефоні  немає  коштів, дзвінки  до  цих  служб  є  безкоштовні. Зателефонувавши  за  номером  101  з  мобільного  Вас  буде  з’єднано  з   черговим  Державної  пожежно - рятувальної  частини  СМТ.  Чечельник.   За  номером  103 дзвінок  спрямовується  до  координаційного  центру  медицини  катастроф  Вінницької  області. В  обох  випадках  необхідно  чітко  пояснити  що  сталось,  місце   виникнення  події. До приїзду  фахівців  надати  першу  допомогу  потерпілому.