Пропонуємо відмовитись від автомобіля на одну добу
22.09.16

В рамках виконання Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року передбачається організація в Україні «Днів без автомобілів» (Car-FreeDays). Такий захід є заходом енергоефективності в транспорті та важливим елементом інтегрованої політики сталого енергетичного розвитку як держави, так і окремих громад. Концепція проведення цього заходу в різних країнах відрізняється, однак спільна мета - дотримання принципів свідомо екологічного способу життя, а також відповідального ставлення до навколишнього середовища та скорочення шкідливих викидів, зокрема СО2. В цей день власникам автомобілів та мотоциклів пропонують на добу відмовитися від звичних транспортних засобів та віддати перевагу пересуванню пішки, на велосипеді або громадському транспорті. Україна також має власний досвід проведення Днів без автомобілів.

При належній та масштабній організації таких заходів прогнозується, що до 2020 році Україна зможе досягнути щорічної економії енергії в розмірі більше 20 тис. т.н.е.

Враховуючи вищезазначене пропонуємо відмовитися від автомобілів 22 вересня поточного року.