Відбувся районний конкурс читців імені Т.Г.Шевченка
12.03.19

6 березня 2019 р. в актовій залі РДА смт. Чечельник був проведений районний конкурс читців імені Т.Г. Шевченка у якому взяли участь діти з усіх шкіл району. Конкурс  проводиться  щорічно, з метою розвитку   виконавської майстерності читців-декламаторів. Основні завдання огляду - конкурсу, це – популяризація творів Тараса Григоровича Шевченка та інших українських класиків у формуванні високої духовності молодого покоління, збагачення репертуару читців і юних поетів зразками національно-патріотичної лірики, виявлення та підтримка  учасників у відновленні та розвитку художнього слова,а також налагодження творчої співпраці між учасниками та їх керівниками. Конкурс проводився у двох вікових категоріях: 1 дитяча категорія – 7-12 років; 2 дитяча категорія – 13 -18 років.

Виступи учасників оцінювало конкурсне журі у складі:

-  Беседа Ольга Віталіївна – заступник голови Чечельницької  РДА, голова журі

- Люлько Людмила Володимирівна – провідний інспектор відділу освіти

- Шуть Ольга Володимирівна  –  директор центральної районної бібліотеки

- Малик Галина Сергіївна – директор РБК

- Поцілуйко Таїсія Анатоліївна – організатор туристичної діяльності центральної районної бібліотеки

Діти, готуючись до конкурсу, серцем доторкнулися до поезії Великого Кобзаря. Це було свято! Важко було визначити переможців, адже кожен учасник вклав частинку своєї душі у виконання твору.

За результатами оцінювання журі:

І-ше місце отримала Йовжин Юлія, 8 років, с. Жабокричка (вірші «Розрита могила»Т.Шевченко, « Мамина молитва» М. Скромонова, 1 вікова категорія)

І-ше місце отримали Донцов Сергій, Колісніченко Софія, Попадюк Каріна, Халкаліс Ольга, учні 9-10 класів Чечельницької СЗШ№1 (Інсценізація фрагменту повісті М. Старицького «Оборона Буші», 2 вікова категорія)

ІІ-ге місце отримала Барська Іванна, 10 років, С.Бондурівка (вірш «Садок вишневий коло хати» Т.Шевченко, 1 вікова категорія)

ІІ-ге місце отримала Оцабрик Настя, 13 років, с.Рогізка (вірш «Сова» Т.Шевченко, 2 вікова категорія)

ІІІ- тє місце отримала  Гуйван Аліна,11 років, с. Луги (вірш «Утоплена» Т.Шевченко,1 вікова категорія)

ІІІ- тє місце отримала Шандуренко Маргарита, 13 років, с.Тартак (вірш «Лист до солдата», 2 вікова категорія)

Загалом у районному огляді-конкурсі читців –декламаторів «Кобзар і Україна» з нагоди  205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка взяло участь 16 читців художнього слова Чечельницького краю,а саме:

Шпортюк Богдана, с.Вербка

Шпортюк Ярослава, с. Вербка

Романчук Анастасія, с.Демівка

Йовжин Юлія, с.Жабокричка

Поліщук Галина, с.Тартак

Кравець Марина, с.Попова Гребля

Барська Іванна, с.Бондурівка

Войтко Владислава, с.Ольгопіль

Гуйван Аліна, с. Луги

Гавенко Аліна, с.Каташин

Молодьожнікова Анастасія, с.Демівка

Шандуренко Маргарита, с.Тартак

Оцабрик Настя, с.Рогізка

Донцов Сергій, смт.Чечельник

Колісніченко Софія, смт.Чечельник

Попадюк Каріна, смт.Чечельник

Халкаліс Ольга, смт.Чечельник,

які були нагороджені подяками та сувенірами.

- Хочеться вірити, що ім'я   поета та його творчість будуть живим вогником жевріти у серцях наших дітей. Тож ми вітаємо переможців та учасників конкурсу, бажаємо вам нових перемог та творчого злету!- зазначила начальник відділу культури і туризму РДА Шумило Аліна Петрівна.