Розширена міжвідомча нарада за ініціативи служби у справах дітей ОДА

Забезпечення державної політики щодо захисту прав дітей, профілактика дитячої безпритульності та бездоглядності
Такою була ключова тема розширеної міжвідомчої наради, що відбулась 28 травня 2013 року за ініціативи служби у справах дітей облдержадміністрації.
Метою проведення наради стало обговорення реалізації на Вінниччині соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування виховуватись у сім'ї, питання охорони дитинства, окреслення шляхівсоціальної адаптації та міжвідомчої координації державних установ, інших зацікавлених органів і організацій у даному напрямку, розробка завдань щодо профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності.
В роботі міжвідомчої наради взяли участь Дорош Т.С., начальник служби у справах дітей облдержадміністрації, Гончарук А. М., перший заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Вінницькій області, Слободяник О.Г., заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Лісогурська Т.І., заступник начальника управління загальної, середньої, дошкільної освіти та виховної роботи –начальник відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Бевза Л.І., начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації, Закревська Л.В., начальник відділу сімейної політики та оздоровлення управління у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації, Ліцька І.М., головний спеціаліст Департаменту соціальної політики облдержадміністрації, Драчинська В.О., начальник відділу реєстрації, систематизації нормативно-правових актів, правоосвітньої роботи та правової допомоги Головного управління юстиції у Вінницькій області, Телепенко О.В., майор міліції старший оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України у Вінницькій області, працівники служби у справах дітей облдержадміністрації, начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення
Учасниками міжвідомчої наради було розглянуто цілий комплекс питань і проблем різного міжвідомчого підпорядкування, а саме: соціальна робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах; проблемні питання з проведення індивідуально-профілактичної роботи, обміну інформацією відносно дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та проведення профілактичної роботи в молодіжному середовищі; інформаційно-освітня та попереджувальна робота з профілактики негативних проявів в учнівському середовищі; взаємодія галузі охорони здоров’я з дотичними службами з питань профілактики безпритульності, бездоглядності та негативних проявів серед дітей. Виступи всіх учасників зібрання були цікаві, конструктивні, мали зворотній зв'язок.
Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош виступила з доповіддю на тему реалізації на Вінниччині соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування виховуватись у сім'ї, державної політики з питань захисту прав дітей та профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності на території Вінницької області.
З метою вдосконалення взаємодії і недопущення в подальшому порушень прав дітей та з метою реалізації Указу Президента України «Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року» учасники міжвідомчого засідання прийняли рішення забезпечити в області оптимальне функціонування цілісної системи з питань охорони дитинства шляхом тісної співпраці всіх міжвідомчих структур, органів та організацій. Учасники наради висловили сподівання, що обов’язкове виконання прийнятих рішень допоможе покращити роботу у даному напрямку.
 
Протягом минулого року на Вінниччині усиновлено 113 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Про це повідомила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Дорош. В тому числі, 74 дитини – це сироти чи діти, позбавлені батьківського піклування, 39 дітей усиновлено одним із подружжя (коли один із батьків – рідний); 16 дітей – іноземцями. Також у минулому році було оформлено опіку (піклування) на 327 осіб. Про розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування йшлося на колегії служби у справах дітей облдержадміністрації.
" Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, повинні зростати в прийомних сім'ях чи в дитячих будинках сімейного типу - таке завдання поставив перед нами Глава держави в рамках реалізації соціальних ініціатив щодо розвитку сімейних форм виховання", - зазначила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації.
Тетяна Дорош наголосила на тому, що в області активно проводиться робота щодо популяризації сімейних форм виховання. Вона повідомила, що на виконання обласних заходів щодо запобігання дитячій бездоглядності службами у справах дітей створено банк даних дітей, які перебувають в особливо складних і надзвичайних умовах, схильних до бродяжництва, правопорушень. Всього в області - 2916 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Для соціального захисту позбавлених сімейного виховання дітей, що опинилися в складних житлово-побутових умовах, залишили заклади освіти, в області діють два заклади для неповнолітніх: обласний притулок «Добро» та Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей.Умови проживання дітей в даних закладах максимально наближені до сімейних, – підкреслила начальник служби у справах дітей ОДА. В цих закладах у 2012 році пройшла соціальну реабілітацію 261 дитина.
Для забезпечення оптимальних умов життєдіяльності дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, залежно від віку і стану здоров’я дитини, на Вінниччині на початок навчального року функціонували 2 будинки дитини, 3 дитячих будинки-інтернати для дітей з вадами розвитку, 2 дитячих будинки, 4 школи-інтернати для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. В області є гарні приклади організації сімейних форм виховання, зокрема функціонує 34 дитячих будинки сімейного типу та 137 прийомних сімей.