Рятувальники Вінниччини просять берегти ліс від пожеж

У найближчі дні на всій території України спостерігатиметься надзвичайно спекотна погода, переважатиме високий та надзвичайно високий клас пожежної небезпеки. У цей період, як свідчить багаторічний досвід, виникає найбільша кількість лісових пожеж, які в окремих випадках набувають масштабів надзвичайних ситуацій, що потребує залучення значних сил і засобів ДСНС для їх ліквідації, у тому числі додаткового залучення сил з інших регіонів держави та застосування пожежної авіації. У більшості випадків лісові пожежі виникають через людську недбалість, це близько 90 відсотків від всіх природних пожеж. Причини цьому: непогашене багаття, кинутий недопалок, несправний глушник транспортного засобу, кинутий на галявині скляний посуд, пиж з мисливського набою, що тліє, неконтрольоване випалювання минулорічної трави та інше.

Головне управління ДСНС України у Вінницькій області закликає мешканців регіону не випалювати стерню на полях, утримуватися від відвідування лісових масивів у спекотну погоду.

Для запобігання можливого виникнення пожежі, необхідно знати й дотримуватися наступних правил:

- не розводити багаття у хвойних молодняках, у місцях з наявністю сухої трави, на ділянках лісу, де багато повалених дерев та в лісосмугах. Розводити багаття потрібно на відкритих, спеціально обладнаних місцях, попередньо їх обкопавши або обклавши камінням. Перед виходом з лісу багаття необхідно залити водою або засипати землею.

- не кидайте палаючі сірники й недопалки на землю.

- не паліть і не користуйтеся відкритим вогнем поблизу легкозаймистих рідин та матеріалів.

Пам’ятайте, що від ваших дій залежить не тільки наша природа й фауна, але й безпека людей, їхнє життя та здоров'я!!!

У випадку пожежі негайно телефонуйте за номером "101"!