Щодо соціальної підтримки учасників АТО, мобілізованих та демобілізованих
28.07.16

Щодо cоціальної підтримки учасників антитерористичної операції, мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців, їх сімей та сімей загиблих учасників антитерористичної операції
 
           Станом на 28.07.2016 року  в управлінні праці та соціального захисту населення  на обліку в державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги перебуває 142  учасників бойових дій, та 3інваліда війни  числа учасників АТО.           
     На території району проживає 5 сімей   загиблих військовослужбовців :це 10 членів сімей,всім їм надано  відповідний статус.
         Всім  їм надаються пільги згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту. Всім учасникам бойових дій  надаються дорожні карти  із телефонами  всіх служб, установ , а також перелік пільг на які вони мають право.
            Cтаном на 28.07 2016 року отримано :
      - разову грошову допомоги до 5 Травня  отримали 121учасники бойових дій із числа учасників АТО  по 920.00 грн  на загальну суму 111320,0 тис грн та 1 інвалід війни ІІ групи  2600,00 тис грн.
         -  компенсацію взамін надання пільг на придбання твердого палива по 1368,00 грн, отримали 101 учасник бойових дій на загальну суму 138168,00 тис грн.; 
         -   компенсацію замість надання пільг на придбання скрапленого газу по  175,50 грн, отримали 129 учасників бойових  дій на загальну суму 22639,5 тис грн.;
           -  згідно Розпорядження голови облдержадміністрації від 27 жовтня 2014 року № 629 в  цьому році отримали одноразову грошову допомогу,  як поранені або особи, які отримали захворювання  під час проведення АТО - 4 чоловіка по 10,0 тис (Шумило В.І , Осадча О.В ,Осадчий А.П., Мірошник П.В.) і подано документи  ще на 3 осіб.
            -  в санаторно-курортних закладах оздоровилось 2 учасника бойових дій   санаторій « Орізонт» по 18 днів. смт. Сергіївка,  в санаторії «Борисфен» м. Очаків. на 35 днів Замовлено путівки ще для 3 інвалідів і 1 учасника бойових дій.
            -   згідно  програми в 2016 році із районного бюджету  виділено кошти на забезпечення 202 родини мобілізованих осіб по 5 скл .  станом на сьогодні забезпечено 195 родин  по 5ск.метрів дров.            
                  - оздоровлення дітей учасників АТО –98,0 тис. грн.    З 28 червня  по    18 липня 2016р.  36    дітей   відпочивали  в  ВДЮСОБ «Колос» дитячий табір» .м. Вінниця
               Коротан М. С,. дитина загиблого,  знаходилась на відпочинку в Латвії (поїздку організовано волонтерською організацією м. Київ)
                2 менших дітей загиблого Сивкова Є Г  відпочивали в санаторій «Пуща водиця» м.Київ (поїздку організовано Вінницьким автомайданом).
-  проведено виплату щомісячної грошової допомоги  10 членам сімей загиблих учасників АТО для компенсації за пільговий проїзд  на загальну суму 12000,00 грн.  Щомісячна соціальна грошова допомога виплачується кожному члену сім’ї загиблого в сумі 200,00 грн., виплата проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету.                   
         Згідно бюджетної програми « Заходи  з соціальної та професійної адаптації учасників анти терористичної операції» за напрямом професійне навчання  за професією  «Водій автотранспортних засобів» з заявами звернулося 12учасників бойових дій.  По кошторисних призначеннях на 2016 рік нам виділено  - 19120,0 тис грн. на серпень- вересень . Додатково до замовлено 39460,00. Тому при надходженні коштів буде розпочате навчання в порядку черговості поданих заяв.    
  Станомна 30.06.2016 року 7 сільських рад надало матеріальну допомогу учасникам АТО  40 чол на суму 51,0 тис. грн..
       На  компенсацію вартості спожитих житлово- комунальних послуг учасникам АТО, сім’ям загиблих учасників АТО з селищного бюджету передбачено 21,616 тис. грн..
           На сьогоднішній день у відділ Держгеокадастру у Чечельницькому районі  звернулося  168 учасників бойових дій , в тому числі учасників АТО 126 яким надано викопіювання з графічних матеріалів. Головним управлінням Держгеокадастру у  Вінницькій області прийнято наказів на розробку документів на землю 91, затверджено 30.
           Протягом січня-червня та липня  2016 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 50 осіб з числа військовослужбовців в т.ч.48 осіб, які мають посвідчення учасника  АТО, з яких 1 особа працевлаштувалася за сприянням служби зайнятості та 2 особи-самостійно: Жабокрицький В.М. - ДП «Чечельницьке лісове господарство»; 2 - самостійно працевлаштувалися : Ковтун О.Ю.-пожежна частина у Чечельницькому р-ні; Ковбель Р.П.- служба на контрактній основі в ЗСУ. Станом на 28.07.2016 року на обліку перебуває 48 особи; також їм  надаються  всі інформаційно-консультаційні послуги, спрямовані на соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію. ; також їм  надаються  всі інформаційно-консультаційні послуги, спрямовані на соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію .Взяли участь у громадських роботах за направленням центру занятості -2 особи:Кравець М. (Червоногреблянська с/р) та Міняйло С.(Куренівська с/р) ,фінансування яких здійснюється на пропорційних умовах з Фонду та сільської ради(50/50).Осіб,які б виявили бажання навчатися  за направленням служби зайнятості з даної категорії громадян, не було, хоча кожному було надано консультацію з питань безкоштовного навчання за направленням служби зайнятості,в т.ч. ЦПТО
         Чечельницькою «Агро-Радою» буде здійснено фінансування робіт по виготовленню та встановленню памятників   загиблим  Сивкову Є.Г.  та  Коротан С.В.           
      Станом на 18.07 2016 р.  районним  центром  соціальних  служб  для  сім’ї,  дітей  та  молоді повністю розробленосоціальні паспорти таоновлено  соціальними працівниками. в кількості 198 шт.  Всі соціальні паспорти розглянуті на  засіданнях комісій, вирішуються всі важливі питання.