Шановні платники податків,сплачуйте ЄСВ своєчасно
17.05.20

Тростянецьке управління ГУ ДПС у Вінницькій  області нагадує, що відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону №2464 суми ЄСВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, є недоїмкою, яка стягується згідно Порядку визначеного ст. 25. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом, тому платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, платник єдиного внеску узгоджує її з податковою службою шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.

Окремо треба зазначити, що сплата заборгованості з ЄСВ має проходити з дотриманням норм визначених наказом Міністерства фінансів України №666 від 24.07.2015 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».  Так, в разі добровільного погашення заборгованості, в полі “код виду сплати” в обов’язковому порядку зазначається код виду сплати 140 - Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску.

За порушення норм Закону №2464 платники єдиного внеску несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст. ст. 25, 26 Закону №2464 та ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року №8073-Х зі змінами та доповненнями. Зокрема, за несвоєчасну сплату ЄСВ застосовуються штрафні санкції. Штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄСВ накладається за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464). На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення (частина десята ст. 25 Закону № 2464). А за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність (абзац другий частини першої ст. 26 Закону № 2464).

Шановні платники податків, слідкуйте за нарахуванням та сплатою своїх податкових зобов’язань, вчасно звіряйтеся, не нарощуйте борги та своєчасно сплачуйте нараховані суми!

123