С.Мартинюк: про соціальний захист "чорнобильців"
14.04.16

26 квітня вшановуватимемо день Чорнобильської трагедії. Яку соціальну допомогу отримують сьогодні ліквідатори цієї аварії, що проживають на території нашого району? Детально про це прозвітував начальник  управління праці та соціального захисту населеннярайдержадміністрації С.М.Мартинюк.

Станом на 01.04.16 р. на території Чечельницького району проживає 301 потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в тому чмслі:

І  категорії – 190 чол.

ІІ категорії –  33 чол.

ІІІ категорії  - 16 чол.

Крім того, 1 дитина – інвалід, захворювання якої пов’язане з Чорнобильською катастрофою та 61 вдова.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 3 місяці 2016 року нараховано компенсацій на суму 281200 грн. 32 коп., з них:

-          компенсації сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей – 290 грн.;

-          щомісячна грошова допомога та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування (І, ІІ кат.) - 249221,57 грн.;

-          компенсації за шкоду заподіяну здоров’ю та допомога на оздоровлення громадянам І,ІІ,ІІІ категорії - 4759,19 грн.;

-      компенсація пільг на медичне обслуговування громадян медикаменти - 26929,56 грн.

З початку року прийнято 20 заяв на санаторно-курортне оздоровлення.

На розгляді Вищого адміністративного суду щодо виплати компенсацій особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи знаходиться 16 судових справ на загальну суму 84378 грн. 10 коп.