Соціальна послуга для батьків , які доглядають дітей-інвалідів
01.10.20

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації доводить до відома, що за результатами успішної апробації проекту Державного стандарту соціальної послуги тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, що апробувався у Вінницькій області у 2018 році, продовжується надання зазначеної соціальної послуги на базі філії Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» у с.Дорожне, Вінницького району.

Соціальна послуга тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю – комплекс заходів із забезпечення тимчасового, терміном не більше 30 календарних днів на рік, догляду та виховання дитини з інвалідністю, яка потребує постійного стороннього догляду, за місцем її проживання або перебування, в сім’ї патронатного вихователя, в установі/закладі, що надає соціальні послуги, на період відсутності батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, з метою полегшення їх фізичного, психологічного та емоційного навантаження, пов’язаного із здійсненням довготривалого догляду за дитиною з інвалідністю.

Соціальна послуга не надається у разі, якщо дитина з інвалідністю отримує соціальну послугу стаціонарного догляду, перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я, проживає в прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу.

Особливість послуги полягає в тому, що її отримує і сім’я і дитина з інвалідністю (зокрема з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом).

Зважаючи на карантин, послуга надається в умовах посилених санітарно-епідеміологічних заходів.

Для дітей створено чудові умови:

• 5 разове харчування,
  • комфортне проживання в кімнатах по 2 особи з цілодобовим супроводом соціальних робітників та медичних працівників,
  • цікаві та пізнавальні заняття з вихователями, практичними психологами, інструктором з праці в офлайн та онлайн режимах,
  • розваги на свіжому повітрі на спортивних та ігрових майданчиках, можливість щоденного спілкування з батьками онлайн і телефоном,
  • безпечне перебування – цілодобовий відеонагляд.

Для отримання зазначеної соціальної послуги потрібно звернутися в управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул.Паркова.2, смт.Чечельник та написати заяву.

1. Перелік документів:
  • свідоцтво про народження (копія);
  • паспорт, ідентифікаційний код одного з батьків (копія);
  • індивідуальна програма реабілітації (копія);
  • довідка МСЕК про інвалідність (копія);
  • медичний висновок ЛКК про інвалідність (копія);
  • довідка про проживання дитини в сім’ї;
  • виписка-короткий анамнез з медичної картки;
  • довідка про стан здоров’я (епідоточення);
  • результати обстеження на коронавірусну хворобу (COVID-19) методом імуноферментного аналізу (ІФА) LgM або методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для осіб з імуносупресією.

Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення та з питань соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Діденко