"Спортивна нація - здорова нація"- інтерв'ю з головою РДА

В Україні продовжують реалізовуватися нові соціальні ініціативи Президента України В. Януковича. Однією із таких є  «Діти – майбутнє України» («Кожній дитині – всебічний розвиток»).
Яким чином виконується дана ініціатива у Чечельницькому районі та які завдання втілюються щодо залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом та популяризації здорового способу життя, ми попросили озвучити голову районної державної адміністрації Миколу Францовича Качинського.
- Миколо Францовичу, як відомо, одним із блоків завдань ініціативи Президента   «Діти – майбутнє України» є популяризація здорового способу життя та залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом. Що планується у нашому районі на виконання даного завдання?
Насамперед, визначивши першочергові та перспективні заходи, які  створюватимуть у районі умови для розвитку сфери фізичної культури та спорту, попереджуватимуть негативні явища у молодіжному середовищі, формуватимуть здоровий спосіб життя і підвищуватимуть громадську активність молоді, у роботу відділу молоді, сім’ї та спорту райдержадміністрації було введено  «Комплексну програму розвитку фізичної культури і спорту в Чечельницькому районі  на 2012-2016 роки».
На реалізацію заходів, пов’язаних безпосередньо із спортом, з місцевого бюджету на сьогодні  виділено 40 тис. грн. Також, провівши у всіх 17-ти загальноосвітніх закладах району інвентаризацію спортивних споруд, заплановано здійснити ремонт гімнастичної кімнати Тартацької СЗШ І-ІІ ст. на суму – 20 000 грн., роздягальних спортивного залу Вербської СЗШ І-ІІІ ст. – 10 000 грн., провести заміну вікон у спортивних залах Чечельницької СЗШ І-ІІІ ст. №1 – 18 000 грн., Демівської СЗШ І-ІІІ ст. – 21 000 грн. А влітку цього року буде здійснено поточний ремонт усіх спортивних майданчиків навчальних закладів району.
- Можна з впевненістю сказати, що у нашому районі спорт є звичною і необхідною річчю. Адже багато маленьких, юних та дорослих  чечельничан  ведуть здоровий спосіб життя,  активно займаються фізкультурою, відвідують спортивні заняття та секції, , беруть участь у різних змаганнях, тощо.  Чи є серед дітей найбільш популярні види спорту. І які у нашому районі існують умови для таких тренувань? 
  Пріоритетними видами спорту в районі є здебільшого футбол, волейбол, кульова стрільба, гребля на байдарках та каное. Серед неолімпійських видів у навчальних закладах району  культивуються  такі, як шахи і шашки. Для тренувань та занять у районі створено цілком належні умови. Адже на Чечельниччині функціонують 6 спортивних зали при загальноосвітніх школах та 1 в ДЮСШ, 7  пристосованих  приміщень  для  занять  фізичної культури, 43 спортивних майданчики, 4 гімнастичних майданчики, 4 футбольних поля, 1 стрілецький тир. Тим паче, стан матеріальної бази спортивних споруд є задовільний.   
 - Щороку на Чечельниччині влаштовуються різні спортивні заходи. Які з них вже були організовані цьогоріч?
Протягом звітного періоду у районі проводилися: кубок з міні-футболу «Зима-2013»; чемпіонат району з футзалу, змагання проходили по зонах в спортивних залах смт.Чечельник, с.Демівка, с.Каташин; міжрайонний волейбольний турнір серед команд РОВД  с.Каташин; кубок з волейболу пам’яті Цвігуна С.К. с. Стратіївка, пам’яті вчителя фізкультури Стрільчука М.І. с.Вербка, на честь Героя Соціалістичної праці Щербатого І.М. с.Ольгопіль; волейбольний турнір до Міжнародного жіночого дня 8-березня; Спартакіада серед державних службовців; воєнно-патріотичні спортивні ігри, присвячені Дню захисника Вітчизни; спортивні ігри школярів  серед учнів ЗОШ  (настільний теніс, баскетбол, кульова стрільба, волейбол); VІІІ районна спартакіада серед працівників підприємств та установ. За програмою спартакіади в змаганнях взяли участь 7 команд; районний кубок з футболу «Весна – 2013»; футбольний турнір до дня Перемоги; олімпійський день бігу.
Районна команда взяла участь у відкритому обласному турнірі по волейболу на приз Героя Радянського Союзу М.Д.Кучерявого (м.Тульчин), у кубкові області з веслування на байдарках і каное (дорослі та юніори 1995-96 р.н.), у чемпіонаті Волейбольної ліги Вінниччини серед чоловічих команд (50+), у міжрайонному кубкові з волейболу до Дня Перемоги с.Ободівка, у відкритому чемпіонаті області серед юнаків та підлітків 1997-98 рр.н. та 1999-2000 р.н., в обласному футбольному турнірі «Золотий колосок» ( юнаки 2000 р.н.).
До речі, до Дня молоді буде проведено спортивний фестиваль «Козацькі розваги», який відбудеться на стадіоні селища  30 червня. На змагання запрошені команди всіх територіальних  громад  району.
22 червня планується провести міжрайонний турнір з футболу,  приурочений Міжнародному олімпійському дню (юнаки 2000 р.н.).
Миколо Францовичу, Ви згадали про спортивний фестиваль «Козацькі розваги», який проводитиметься 30 червня. Оскільки це зовсім скоро, розкажіть, будь ласка,  що це за фестиваль і яка його мета?
Як уже мовилося, фестиваль проводитиметься з нагоди Дня молоді. Його головна мета – це відродження історико-культурних та господарських традицій, духовності українського народу шляхом залучення широких верств населення України до занять фізичною культурою та спортом. Такий масштабний (на рівні району) спортивний захід має чимало особливостей, адже його проведення дасть змогупопуляризувати здоровий спосіб життя, підвищити мотивацію у населення до занять фізичною культурою, презентувати  форми організації фізично-активного дозвілля. А от для учасників змагань –  це чудова нагода, продемонструвати силу, витривалість та швидкість сучасних українських богатирів.