Триває перевірка стану виконання законодавства у сфері цивільного захисту
20.04.16

Відповідно до плану основних заходів цивільного захисту України та  Вінницької області   на 2016 рік  з 18 по 28 квітня 2016 року у районах області розпочалась  перевірка  стану виконання законодавства   у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

Перевірка здійснюється фахівцями Державної служби з питань надзвичайних ситуацій України.  Перевірці підлягають районні державні адміністрації,   служби цивільного захисту, створені розпорядженнями  голів РДА, органи місцевого самоврядування.

План роботи комісії:

19.04.2016р – перевірка стану цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки м. Вінниця та  Вінницької міської ради .

20.04.2016 р – перевірка Липовецького роайону.

21.04.2016- перевірка Жмеринського району.

22.04.2016 р – перевірка   Калинівського району.

23.04.2016 р – перевірка роботи Головного управління ДСНС області.

25.04.2016 р - перевірка Гайстинського району.

26.04.2016 р – перевірка Департаменту цивільного захисту ОДА.

27.04.2016 р – узагальнення матеріалів перевірки.

28.04.2016 р – підведення підсумків.

Відповідно до розпорядження голови Чечельницької РДА від 30 березня 2016 року № 107  «Про  затвердження Положення про Чечельницьку  районну ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Вінницької області» у районі створені такі служби цивільного захисту:

Найменування спеціальної служби цивільного захисту

Органів управління,

підприємства, установи та організації,що створюють спеціалізовані служби цивільного захисту

1.

Спеціалізована служба енергетики

Відділ містобудування та архітектури Чечельницької райдержадміністрації

ПАТ Вінницяобленерго «СО Чечельницькі електричні мережі»

2.

Спеціалізована служба із захисту с/г тварин і рослин

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації;

Управління ветеринарної  медицини Чечельницького району;

Чечельницьке державне лісове господарство

3.

Інженерна спеціалізована служба

Відділ містобудування та архітектури  Чечельницької РДА;

ТОВ «Агробуд»

4.

Комунально- технічна спеціалізована служба

Відділ містобудування та архітектури Чечельницької райдержадміністрації;

Комунальне підприємство «Чечельник- комунсервіс»;

Чечельницький дорожньо-ремонтний пункт філії «Бершадський райавтодор»

5.

Спеціалізована служба

матеріального забезпечення

Відділ економіки та торгівлі райдержадміністрації

6.

Медична спеціалізована служба

КУ Чечельницька лікарня планового лікування;

Районний центр  первинної медико-санітарної допомоги

7.

Спеціалізована служба зв’язку і оповіщення

Районний сектор ДСНС;

Станційно-лінійна дільниця №6 смт.Чечельник

Вінницької філії ПАТ «Укртелеком»;

Лада-радіо Чечельник;

Редакція «Чечельницький Вісник»

8.

Протипожежна спеціалізована служба

Районний сектор ДСНС

9.

Спеціалізована служба торгівлі та харчування

Відділ економіки та торгівлі райдержадміністрації;

Чечельницька райспоживспілка

10.

Технічна спеціалізована служба

Відділ економіки та торгівлі райдержадміністрації;

Відділ містобудування та архітектури та житловокомунального господарства

11.

Спеціалізована служба транспортного забезпечення

Відділ містобудування та архітектури та житловокомунального господарства

Спеціалізована служба охорони громадського порядку

Відділ Національної Поліції

Перевірка побудована у 2 етапи . На першому з 18 по 28 квітня 2016 року перевіряються документи, що передбачені для ведення у службах цивільного захисту, органах місцевого самоврядування, райдержадміністрації,   згідно  Кодексу  цивільного захисту, інших  нормативно-правових  актів.

Другий етап перевірки пройде у липні 2016 року. Під час  його проведення перевірятимуться уміння та готовність служб до виконання завдань за призначенням,   шляхом постановки учбово-ввідних завдань та огляду техніки і обладнання служб.

Під час підготовчого періоду службами цивільного захисту району проведено відпрацювання та уточнення документів з питань цивільного захисту. Великий обсяг роботи проведено Чечельницькою селищною радою . На належному рівні підготовились слуужба захисту рослин, медична служба, протипожежна служба, служба оповіщенн.

Але нормативно-правова база з питань цивільного захисту досить обширна. Так наказ МНС України від  28.12.2010 р № 96 рекомедує для розробки 111 різних документів .

Найважливіші  з них,  без яких неможливо вести питання цивільного захисту та  відсутність яких є найсерйознішим порушенням є наступні:

-         плани дій служб та сільської, селищної ради у разі  виникнення НС,

-         розпорядчі документи  про утворення комісій з питань НС та евакуаційної комісії, призначення відповідальних осіб за ведення цивільного захисту та пожежну безпеку;

-         розпорядчі акти про створення матеріальних резервів;

-         розрахунки сил та засобів служби, сільської селищної ради що можуть залучатись до виконання завдань;

-         документи що стосуються укриття у захисних спорудах цивільного захисту;

-         документи щодо питань зв’язку і оповіщення;

-         документи що стосуються навчань персоналу та непрацюючого населення у сфері цивільного захисту.

18 квітня у  залі засідань обласної державної адміністрації відбулась нарада за участю голови ОДА Валерія Коровія,  голів  РДА, керівників обласних служб цивільного захисту. Присутнім було представлено членів комісії  та ознайомлено з планом її роботи.

Голова комісії – заступник голови ДСНС Олег Авер’янов   доповів, що основною метою роботи  комісії є надання допомоги  органам влади, службам цивільного захисту у роботі щодо покращення стану цивільного захисту.