Тризуб – символ світогляду українців
01.03.18

Інформаційна  година « Один із символів держави…»  відбулася  в  центральній  районній  бібліотеці   до 100-річчя затвердження Тризуба державним  гербом УНР.

Україна… Золота і чарівна сторона. Земля рясно уквітчана зеленню. Історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю, щастя велика та складна.

Вистраждавши, виборовши волю, Україна має нині свої державні символи, які уособлюють її історію, її сутність. Герб, прапор і гімн – основні державні символи України, історія яких сягає глибокої давнини.

Герб України – символ влади, знак держави. Найдавніший із знаків, котрий дійшов до наших днів і широко використовується сьогодні, є тризуб. З давніх часів тризуб шанується як магічний знак, свого роду оберіг.   Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам'ятках культури, датованих першим століттям нашої ери.

Тризуб постійно був уживаний і в побуті. Зокрема, його малювали на стінах, дверях чи воротах, під час релігійного свята – Водохреща.

Подолавши довгий, тернистий шлях, лише у 1992р. після відновлення української державності, Верховна Рада України затвердила зображення золотого тризуба на синьому тлі малим Державним гербом України