Творчий розвиток дітей - важливий напрямок освітньої діяльності

Діти - майбутнє нашої держави, і ми повинні створити сприятливі умови для повноцінного розвитку їх творчих здібностей
Про це зазначив заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – начальник управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Андрій Лисак на прес-конференції, яка відбулась в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

«Сьогодні держава сприяє всебічному розвитку кожної дитини. За ініціативою Президента України 2013 рік проголошено Роком дитячої творчості. Вперше за всю історію розвитку незалежної України увага очільника держави звернена на важливий напрямок освітньої діяльності – творчий розвиток дітей», – підкреслив Андрій Лисак, звертаючись до присутніх. Він зазначив, що на Вінниччині успішно реалізовуютьсянові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».

Андрій Лисак повідомив, що в рейтинговій таблиці України за темпами розвитку позашкільної освіти Вінницька область посідає п’яте місце. До неї входять позашкільні навчальні заклади, які підпорядковані Департаменту освіти і науки, управлінню культури і туризму, фізичної культури та спорту.

В освітній галузі Вінниччини функціонує 64 позашкільних навчальних заклади. З них 53 – центри, будинки дитячої і юнацької творчості, палаци дітей та юнацтва, будинки школярів та 11 – дитячо-юнацькі спортивні школи. Мережа гуртків області динамічна і постійно розширюється. На сьогодні вона складає 4600. Так, у 2012 році додатково відкрито 292 гуртки.

За словами Андрія Лисака, в області проводиться якісна та детально скоординована робота, спрямована на зацікавлення дітей розвиватися не лише в рамках стандартної програми шкільного навчання. В цілому позашкільною освітою на Вінниччині охоплено 104 708 тис. дітей (68 %) в 171 навчальному закладі.

Загалом, координаційними центрами в галузі позашкільної освіти Вінниччини є обласні позашкільні навчальні заклади. Так, це станція юних натуралістів, центр технічної творчості учнівської молоді, центр туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій та обласне управління Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.