У Чечельнику відкрито меморіальну дошку на честь героя-земляка

На світлому волоссі матері - чорну хустину, білі букви - на темному мармурі, світлу пам'ять про сина - у чорному мороці думок, - ось що залишила по собі війна на Сході України для батьків Руслана Халуса. 
 
19 лютого 2015 року у Чечельнику, з-за спонсорської підтримки депутатів селищної ради, відкрито меморіальну дошку на честь героя-земляка. Відтепер на фасаді Чечельницької школи №2, де він навчався, увіковічено подвиг 37-річного капітана спецбатальйону «Миротворець» Руслана Петровича Халуса, який 29 серпня 2015 року віддав своє життя за мирну Україну. 
Злощасний Іловайський котел забрав не одне молоде життя. Запропонований наприкінці серпня минулого року терористами гуманітарний коридор для українських військових став дорогою смерті, підступна куля не оминула і нашого земляка.
Вшанувати світлу пам'ять Руслана Петровича  разом з батьками героя – Світланою Іванівною та Петром Федоровичем Халусами до школи прийшли: голова селищної ради В. А. Савинецький, священнослужителі православної та католицької церков, учительський та учнівський колективи, жителі селища.
Настоятель костелу святого Йосипа Обручника отець Петро подарував школі прапор України, який на передовій східного фронту, спеціально для учнів Чечельницької школи підписали українські військові.
Присутні виступили з урочистими промовами, поклали квіти до пам’ятної дошки, заспівали національний гімн та вшанували хвилиною мовчання Руслана Халуса, який пожертвував власним життям задля майбутнього, став для нас справжнім взірцем патріотизму і мужності. 
Директор школи Михайло Поворозний у своєму виступі сказав: «Важко усвідомлювати, що гинуть молоді хлопці, але ми знаємо - для України та  кожного з нас Руслан став Ангелом-охоронцем, і тепер оберігає з Небес від усякого зла». 
Герої не вмирають! Але й не вщухає біль, бо кожна наступна смертельна звістка з східного фронту ранить ще більше, допікає та рве серця ще сильніше. Скільки прекрасних синів і доньок ще має покласти життя на олтар цілісності і незалежності держави, щоб інші могли жити мирно. Вічна пам’ять всім загиблим Героям України! Слава Героям - живим і мертвим!
(газета "Чечельницький вісник")