У формі відкритого діалогу підсумовували проведення Року дитячої

У формі відкритого діалогу підсумовували проведення Року дитячої творчості на Вінниччині
Про підсумки діяльності позашкільних навчальних закладів області в рамках реалізації Указу Президента України ”Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості” поінформував учасників засідання - директорів позашкільних навчальних закладів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл області заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак.
«Позашкілля Вінниччини, – підкреслив він,- це розгалужена система позашкільних навчальних закладів: гуртків, секцій, творчих об’єднань, яка охоплює 62 позашкільні навчальні заклади системи освіти (центри, будинки дитячої творчості, станції юних натуралістів, техніків, 3853 гуртки, секції, об’єднання),52 ПНЗ - галузі фізичного виховання та спорту (1320 секцій) та
54 ПНЗ - галузі культури (музичні школи та школи мистецтв, художні школи) та 2906 гуртків при будинках культури».
За його словами, загальний показник охоплення дітей позашкільною освітою в області перевищує 70,0%,- саме на такий результат націлює педагогічних працівників Президент у своїх соціальних ініціативах «Діти- майбутнє України».
У 2013 році освітянам Вінниччини вдалося збільшити кількість гуртків у позашкільних навчальних закладах в галузі освіти на 583.
З обласного бюджету на утримання та покращення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів області у 2013 році виділено 42,7 млн.грн., що на 9,1 % більше, ніж у 2012 році.
Флагманом позашкілля області було названо Вінницьку станцію юних натуралістів, яка має власну систему методичної роботи. У 2013 році колектив закладу нагороджений Дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді із врученням відзнаки «Заклад – новатор».
Вінницький обласний центр технічної творчості учнівської молоді пріоритетним напрямком визначає науково-дослідницьку роботу з розвитку технічної творчості. Вихованці Центру у 2013 році взяли участь у 20 всеукраїнських конкурсах, виставках, змаганнях, у яких посіли 73 призові місця.
Вінницький обласний Центр туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій має багаторічні традиції, серед яких проведення упродовж 30 років туристичних змагань серед педагогічних працівників області; 52-й раз цьогоріч зібралися учні та студенти області на туристичні багатоборства.
Вінницький палац дітей та юнацтва – флагман позашкілля обласного центру - є одним з найбільших багатопрофільних позашкільних навчальних закладів України: 100 педпрацівників, 248 гуртків, 4500 дітей.
Особливо було відзначено роботу Вінницького міського центру художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва ”Барвінок”, на базі якого діє унікальна не тільки в Україні, але й у всьому світі, система вивчення української мистецької культури та світського естетичного виховання. Здобутки колективу є гордістю Вінниччини, а сам заклад є експериментальним майданчиком Академії педагогічних наук України.
Андрій Лисак коротко ознайомив учасників «круглого столу» з цікавими заходами, які провели позашкільники області у ході проведення Року дитячої творчості на Вінниччині. На засіданні обговорювались важливі питання позашкілля, зокрема: роль ДЮСШ у формуванні здорової особистості вихованців, розвиток творчих здібностей та обдарувань дітей засобами художньо-естетичної освіти,тощо.
У формі ”Відкритого діалогу” директори позашкільних навчальних закладів обговорили не лише здобутки, але й проблеми, що виникали в роботі за підсумками 2013 року, окреслили перспективи на майбутнє.

Департамент інформаційної діяльності

 та комунікацій з громадськістю ОДА