Участь у конкурсі - розвиток громади
28.03.16

Громади Чечельницького району  взяли активну участь у 13 обласному конкурсі розвитку територіальних громад. За допомогою Чечельницького ресурсного центру розвитку громад із 18 місцевих рад проектні заявки на участь у конкурсі подали районна рада, селищна рада та 8 сільських рад.
         Загалом громадами району подано 19 проектів, метою яких є застосування енергозберігаючих технологій у закладах освіти, соціальної сфери, здійснення благоустрою у населених пунктах та проведення міжнародного молодіжного екологічного форуму, що сприятиме розвитку зеленого туризму в районі. Для порівняння, в минулому році на 12-й обласний конкурс розвитку територіальних громад було подано 5 проектів, 4 з яких визнано переможцями.

Найактивнішими учасниками є Чечельницька районна рада, Каташинська, Ольгопільська, Рогізківська сільські ради, які підготували на участь у конкурсі по 3 проекти та Білокамінська сільська рада з 2 підготовленими проектами.

Чечельницька районна радаподала на участь у конкурсі  проекти:

1.                 «Міжнародний молодіжний форум – запорука єднання, миру і збереження довкілля» (проведення 5-го міжнародного молодіжного екологічного форуму спільно з НПП «Кармелюкове Поділля»).

2.                  «Теплий будинок дитячих мрій» (РБДТ –утеплення фасаду).

3.                 «Обдарованим дітям – комфорт для навчання» (встановлення котла в музичній школі).

Ольгопільська сільська радапредставила проекти:

1.                 «Здорові діти – міцна держава» (облаштування стадіону).

2.                 «Майбутнє дітей в інформаційних технологіях (комп’ютеризація школи).

3.                 «Тепло і затишок юннатівській родині» (утеплення приміщення).

Каташинська сільська радаподала на участь у конкурсі 3 проекти:

1.                 «Збережемо тепло – збережемо здоров’я дитини, подбаємо про покоління» (Жабокрицька школа – заміна вікон).

2.                 «Для учнів всіх у нашій школі – тепла і затишку доволі» (Каташинська школа – заміна вікон).

3.                 «Встановлення дитячих майданчиків в селі Жабокричка Чечельницького району».

Рогізківська сільська радарозробила такі проекти:

1.                 «Сільській культурі – комфортні умови» (ремонт Будинку культури).

2.                 «Тепло і затишок у рідну школу» (заміна вікон).

3.                 «Ігровий спортивний майданчик – шлях до здорового розвитку дітей»

Білокамінська сільська раданадала проекти:

1.                 «Нове обличчя рідної школи» (заміна вікон).

2.                 «Оберіг традицій нашого українського народу» (ремонт  Будинку культури).

Хочеться відмітити цю сільську громаду, адже  вона вперше бере участь у конкурсі і змогла підготувати 2 проекти.

Берізецька сільська рада подала проект«Теплий колобок» по заміні вікон в ДНЗ.

Вербська сільська рада підготовила проект «Енергозбереження – крок в майбутнє» (утеплення садочку).

Ці дві громади постійно беруть участь у різноманітних конкурсах і є неодноразовими переможцями.

Бондурівська сільська рада теж початківець. Було підготовлено проект «Шкільній їдальні – сучасні умови» (заміна вікон, дверей, ремонт підлоги в шкільній їдальні).

Червоногребельська сільська рада розробила проект  «Теплі класи – запорука ефективного навчання»  по заміні вікон в школі.

УЧечельницькій селищній раді нагальною проблемою є облаштування сміттєзвалища, тому громада працювала над проектом«Обладнане сміттєзвалище – як гарант екологічної безпеки мешканців селища».

Ще жодного року громадами району не було розроблено такої кількості проектів розвиткутериторіальних громад. Хочеться подякувати Ресурсно-інформаційному центру розвитку громад «Громади Вінниччини», а особливо Юлії Кулаковій, яка закріплена за нашим районом, в допомозі громадам району по написанню грантових заявок.

Лише спільними зусиллями можна вирішувати питання створення належних умов життєдіяльності наших жителів, адже громада - то велика сила. Залишається дочекатися допущення всіх підготовлених заявок до участі в 13 обласному конкурсі розвитку територіальних громад та підсумків конкурсної комісії.

Бажаємо успіхів всім нашим громадам! Нових перемог!