"Україна - інтеркультурна держава"


Під такою назвою 20 січня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація художньо-мистецького проекту, присвяченого Дню Соборності та Свободи України.
Його автор – молодий вінницький художник Анатолій Гайструк, який презентує увазі глядачів свої гобелени, олійний живопис, графічні роботи із зображенням української столиці та міст, що символізують різні регіони нашої держави, а також столиці країн, з якими Україна пов’язана історично.
Привітати із черговою виставкою молодого автора, якому лише сімнадцять років, прийшли представники обласної влади, зокрема заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, голова обласної Ради Сергій Татусяк, поціновувачі мистецтва, викладачі юного митця.
За словами Л. Спірідонової, відкриття проекту напередодні відзначення державного свята є знаковою подією. Адже 95 років тому наші попередники зрозуміли, що лише спільними зусиллями можна побудувати міцну державу. Єдність і сьогодні, без перебільшення – головна умова нашої сили та незалежності. В цьому переконаний і Глава нашої держави Віктор Янукович, який наголошує на національній єдності та громадянській злагоді у кожному регіоні країни.
«Народ України пройшов безліч випробувань, але відстояв цінності соборності і свободи. У нас бурує творча життєва енергії. Роботи Анатолія Гайструка, який уже став обличчям нашого краю, всиляють надію на майбутню перспективу, віру у те, що ми пройдемо нинішні негаразди і випробування. Оспівувати у своїх творах Соборність нашої держави, це дуже висока місія, зважаючи, що ми пройшли не просту історію. Україна заслужила, щоб бути демократичною, правовою державою», - зауважила Любов Спірідонова.
Мету проекту, в рамках якого картини створювалися протягом 5 років, Анатолій Гайструк бачить в укріпленні миру та взаєморозуміння в Україні між людьми різних національностей, віросповідань і політичних поглядів за допомогою взаємообміну культурними досягненнями. «Розмаїття культурних надбань у нашій державі слід розглянути як позитивне явище, як ресурс, що допоможе нам знайти відповідь на питання, які умови ми повинні створити, щоб в майбутньому жити не поруч один з одним, а разом», - зазначив молодий художник.
Департамент інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю ОДА