Україна піднялася на 16 позицій у рейтингу ведення бізнесу

 

Україна піднялася на 16 позицій у рейтингу ведення бізнесу, - Арсеній Яценюк


«Незважаючи на те, що у нас військова економіка і Уряд зі всією країною знаходиться фактично у військовому стані, ми проводимо ті реформи і зміни, які потрібні, щоби через певний період часу економічна ситуація стабілізувалася», - сказав  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 28 січня.
Згідно з заявами високопосадовців Міжнародного валютного фонду й іноземних кредиторів, зазначив він, «основна проблема – це, об'єктивно, війна, яку розв’язала Росія»: «Але ми будемо робити те, що необхідно, для стабілізації економічної ситуації, тому що раніше чи пізніше війна закінчиться, мир настане. Тільки за мир треба боротися всіма засобами і методами, і ні кроку назад. Так само ні кроку назад в економічних реформах».
Арсеній Яценюк підкреслив, що в рейтингу ведення бізнесу від Світового банку (Doing Business inUkraine) Україна покращила свої позиції на 16 пунктів: «Якщо ми в минулому році також суттєво покращили, то тепер - із 112-го на 96-е місце».
Він відзначив «дуже позитивні зміни» в рейтингу процедури реєстрації права власності – зріст на 29 пунктів, щодо системи оподаткування - 49 пунктів: «Тобто наша податкова реформа сприйнята міжнародною спільнотою як серйозний перший крок до того, щоби покращити бізнес-клімат в Україні».
Водночас, Глава Уряду висловив стурбованість індикаторами процедури реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, які «відстають від показників Європи і Центральної Азії»: «У нас загальний термін процедур на реєстрацію підприємницької діяльності 21 день при необхідних 12 днях».
Арсеній Яценюк  наголосив на необхідності сконцентруватися на цих кількох показниках, «які дадуть нам можливість за 2015 рік ще вирости на декілька десятків позицій». Він звернувся до Міністра економікиАйвараса Абромавічуса і Міністр юстиції Павла Петренка працювати над питанням спрощення процедури реєстрації підприємств. До Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка Глава Уряду звернувся щодо питання процедури отримання дозволів на будівництво: «Там також у нас показники не покращилися».
Третій індикатор із рейтингу  Doing Business – процедура приєднання до електричних мереж, нагадав Арсеній Яценюк, звернувшись до Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
«Четверте – це відповідальність Національного банку, - отримання кредитів. Тут і ставка, і застави», - наголосив він.
Арсеній Яценюк дав доручення Міністерству фінансів разом із Міністерством економіки в рамках покращення показників України з ведення бізнесу опрацювати це питання з Нацбанком.
Щодо рейтингу міжнародної торгівлі, Глава Уряду зазначив: «Об'єктивно, що в стані війни покращувати міжнародну торгівлю просто адміністративними засобами складнувато. Але це буде залежати від того, як успішно ми проведемо наші переговори з західними партнерами, в тому числі з Міжнародним валютним фондом, стабілізуємо платіжний ба?анс і почнемо поступово відновлювати економіку».
Ще один показник - вирішення питання банкрутства і неплатоспроможності, за його словами, також «безпосередньо пов’язаний із загальною економічною ситуацією і, звичайно, з війною»: «Тут у нас також показники негативні, а не позитивні».
«Проте загалом плюс 16 пунктів для країни яка знаходиться в стані війни – це не так добре, як мені хотілося б, але не так погано», - сказав Арсеній Яценюк.