Українські вишиванки – наче райдуги світанки
18.05.17

Ініціатором створення свята, присвяченого українському традиційному вбранню, стала письменниця, поет, журналістка та громадський  діяч – Леся Воронько, яка запропонувала відзначати День української вишиваної сорочки. Отже, тепер кожен третій четвер травня,  ми вдягаємо  це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук (майстринь –вишивальниць), демонструючи цим своє українство, приналежність до своєї нації, що зберегла не тільки свої традиції й ремесла від знищення, а й саму себе від асиміляції.

Народне мистецтво, яке  передавалося з покоління  в покоління, століттями  завжди було і є грунтом  для  спілкування  людей,  джерелом  пізнання  історії,  культури,  звідти   ідуть  витоки  творчості.   З  метою  ознайомлення  з  національними символами  та  оберегами  (вишитий  рушник, символіка  кольорів,  елементів,  візерунків), з  процесом  вироблення  тканини  для  вишивання,  виховання  шанобливого  ставлення  до  українських  національних  обрядів,  традицій   працівники бібліотеки  провели  день  краєзнавства «Читаємо вишиванку як книгу».  Прийшовши  у  вишиванці  на  роботу,  бібліотекарі  організували   виставку  вишивок  власного   виробництва    «Одягнімо, вишиванку, друзі, хай  побачить  українців  світ!».  Для  читачів  бібліотеки  для  дорослих   проведено   презентацію вишивок  робіт  Любові  Бурлаки  і засідання  клубу  «Чарівний  клубочок» - «Україна  Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа», всі  присутні   пораділи й надихнулись єдністю  цілого  народу, адже  для українця вишиванка - не просто одяг, це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишиванка - як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе.

Для  маленьких  читачів  в  дитячій  бібліотеці  проведено  свято «Вишиванку одягай – Україну кохай!».  Цікаві  факти  про    українську вишиванку, повір’я  та  легенди  про жіночу сорочку,   вірші,  пісні,  історії  про вишиванку і  виставка    вишиванок,  фотосесія   у вишиванках   та  історія   вишитого  рушника  створили    колоритний  настрій  свята.

Тож нехай  хвилини, проведені  у  спілкуванні  з  найдавнішим  видом  українського   мистецтва – вишивкою -  залишаться надовго  приємними.  Вишиванка –    оберіг нації  слугує  не тільки для краси а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї та  історичну  пам’ять поколінь.