В агропромисловому комплексі області вживається ряд заходів по забезпеченню продовольчої безпеки регіону та держави

Про це зазначив директор Департаменту агропромислового комплексу Микола Неїлик коментуючи ситуацію в області з даного питання.
Микола Неїлик зазначив, що на виконання доручень Президента України щодо забезпечення продовольчої безпеки та незалежності регіону в області проводиться комплекс робіт. Внаслідок чого, за сім місяців поточного року в сільськогосподарському виробництві забезпечено позитивну динаміку розвитку.
За цей період, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, індекс сільськогосподарського виробництва склав 116,5 %, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах - 129,2 %, господарствах населення – 101,3 %.
За словами М. Неїлика, в області завершено збирання ранньої групи зернових культур. Намолочено понад 2,2 млн. тонн зерна, при середній урожайності 43,3 ц/га, яка на 5,8 ц/га вища минулорічної.
Продовжується збирання пізніх зернових культур гречки та проса. Станом на 21 серпня поточного року гречку обмолочено на 18 % площ, намолочено біля 4,1 тис. тонн, урожайність складає 16,4 ц/га, або на 3,1 ц/га вища минулорічної.
Закладається основа під урожай 2014 року. Станом на 21.08.2013 року підготовлено грунт під посів озимих культур на площі 377,3 тис. га, або 78 % до прогнозу, в т.ч. під озимий ріпак 81,5 тис. га (100 %).
У галузі тваринництва за сім місяців поточного року темпи приросту обсягів тваринницької продукції, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склали 45,4 %, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах зросли в 2,45 рази.
У першому півріччі поточного року всіма категоріями господарств вироблено 509,9 тис. тонн молока, 498,6 млн. штук яєць та реалізовано 132,6 тис. тонн м’яса худоби та птиці.
Виробництво молока збільшено, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 4,3 тис. тонн, або 1 %, м’яса (реалізація) – на 79,5 тис. тонн або у 2,5 рази більше.
В сільськогосподарських підприємствах з початку року на одну корову надоєно по 3039 кг, або на 52 кг більше як за аналогічний період минулого року.
Станом на 1 серпня поточного року в усіх категоріях господарств утримується 377,1 тис. гол. великої рогатої худоби, в тому числі 176,7 тис. голів корів, свиней - 369,5 тис. гол., птиці – 21,9 млн. гол.
У порівнянні з початком року збільшилась чисельність поголів’я великої рогатої худоби на 33,7 тис. гол., в тому числі корів - на 3,7 тис. гол, птиці - на 8,1 млн. гол.
На даний час в області формуються регіональні та державні ресурси продовольчого зерна. Обласною державною адміністрацією прийнято розпорядження від 02 липня 2013 р. № 290 «Про формування регіональних ресурсів продовольчого зерна у 2013-2014 маркетинговому році», згідно якого визначено обсяг формування регіональних ресурсів продовольчого зерна в обсязі 210 тис. тонн та його незнижувальний запас 67,0 тис. тонн.
Микола Неїлик зауважив, що наразі в агропромисловому комплексі області продовжується активізація інвестиційної діяльності. На сьогоднішній день на території області знаходяться в стадії реалізації та будуть реалізовуватися в найближчій перспективі 100 інвестиційних проектів на суму понад 15,5 млрд. грн.
В молочному скотарстві розпочато будівництво 3 молочних комплексів на 4,2 тис. гол./місць та проводиться реконструкція 39 ферм.
З початку року завершено будівництво 1 черги молочно-товарної ферми ПОСП «Нападівське» с. Нападівка Калинівського району потужністю 330 гол./місць та реконструкцію 2 молочно-товарних ферм на 350 гол./місць.
В галузі птахівництва продовжується будівництво птахокомплексу “Вінницький бройлер” ПрАТ „Зернопродукт МХП” в м. Ладижин Тростянецького району потужністю 440 тис. тонн м’яса птиці на рік. В поточному році буде введена в експлуатацію перша черга по виробництву м’яса бройлерів на 110 тис. тонн.
В 2013 році на території області буде побудовано 8 сучасних зерноскладів з енергозберігаючими технологіями загальною потужністю 227 тис. тонн зерна. В липні поточного року завершено будівництво елеватора в с. Джулинка Бершадського району ТОВ „Джулинка елеватор” потужністю 31 тис. тонн зерна.
Для покращення інфраструктури зберігання фруктів, овочів та картоплі в 2013 році в агропромисловому комплексі області будуть введені в експлуатацію до кінця поточного року 5 фруктосховищ загальною потужністю 9,7 тис. тонн та 1 овочесховище на 5 тис. тонн.