В Чечельнику обговорили питання добровільного обєднання територіальних громад

В Чечельнику обговорили питання добровільного обєднання територіальних громад району

10 червня 2015 року в залі засідань адмінбудинку відбулись громадські слухання по питанню реформування місцевого самоврядування, добровільного об’єднання територіальних громад району, під керівництвом голови райдержадміністрації Пустового С.М. та за участі голови районної ради Шепітка С.В., депутата обласної ради, голови Асоціації органів місцевого самоврядування Татусяка С.П. Запрошувались депутати районної ради, селищний, сільські голови, члени виконкому, робоча  група, утворена при райдержадміністрації по формуванню перспективного плану добровільного об’єднання територіальних громад, а також депутати обласної ради  Каленич П.Є., Соломко В.Ю, місцеві ЗМІ.
Розпочавши засідання, голова райдержадміністрації коротко окреслив формат подальшої роботи зібрання, наголосивши при цьому, що всі зауваження та пропозиції, які виникатимуть в процесі, будуть почуті та прийняті до уваги.
Доповідаючи щодо основного питання порядку денного наради, Сергій Михайлович зазначив, що на сьогоднішній день реформування місцевого самоврядування є надзвичайно важливим напрямком для громад, для селищної, сільських рад, які потребують більше повноважень та використання в повній мірі тих функцій, які передбачені чинним законодавством, задля  покращення життєдіяльності  Чечельницького району. Пустовий С.М. акцентував увагу на основних положеннях Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», згідно якого і плануються відповідне реформування, а доповідь супроводжував презентацією слайдів, щоб присутні змогли побачити, яким чином в районі відбуватиметься реформування місцевого самоврядування. Сергій Михайлович також детально поінформував щодо етапів реалізації реформування територіальних громад, зупинився на самій процедурі об’єднання, ознайомив із методикою формування спроможних  об’єднаних територіальних громад, її положенням, інших важливих моментах. Було зазначено, що об’єднання відбуватиметься по прикладу сусідньої європейської держави – Республіки Польща, в якій реформування пройшло раніше і, відповідно, успішно. По закінченню свого виступу Сергій Михайлович ще раз підкреслив, що реформа місцевого самоврядування необхідна, її потрібно провести, адже розширення кола повноважень, які сьогодні припадають на місця, уміння чітко та ефективно виконувати свої обов’язки, згідно Конституції України, законодавчих актів, дає можливість значно покращити життя громадян.
Слово для виступу було також надано депутату обласної ради, голові Асоціації органів місцевого самоврядування Татусяку С.П. та голові районної ради Шепітку С.В., які поінформували присутніх щодо свого бачення стосовно децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. В ході громадського слухання звучало безліч запитань від присутніх в залі, всі  бажаючі  мали змогу висловитись   з приводу територіального об’єднання громад. На запитання, які виникали  були надані обґрунтовані відповіді з боку керівництва області та району.