В. Гройсман : Україна не зупиниться на шляху реформ

 

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман наголошує на необхідності якнайшвидшого реформування системи місцевого самоврядування, проведенні децентралізації влади.

«Багато хто говорить про те, що війна - не час для проведення реформ, а децентралізація влади послабить нашу країну. Я категорично з цим не погоджуюсь, оскільки якісна система управління, ініціатива на місцях, на рівні громад, районів і областей, ініціативи, які сьогодні приноситимуть успіх у розвиток нашої держави, мають бути реалізовані, а для цього потрібно змінити систему», - заявив В.Гройсман, відкриваючи у понеділок розширене засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.
Він зазначив, що минув вже майже рік з початку військової агресії з боку Російської Федерації щодо нашої держави. І нині, заявив він, відбуваються «нелюдські, звірські події», коли і у Волновасі, і у Маріуполі «загинули абсолютно невинні люди».
«Мета у цьому єдина - щоби Україна не відбулася, щоб зробити усе, аби Україну знищити, - заявив він. - Але я переконаний, що ми ніколи цього не допустимо, і цього не відбудеться».

«Нас хочуть зупинити на шляху перетворень, реформ і змін, тому що для когось це страшний сон - коли Україна буде успішною, а вона буде успішною, і у мене немає жодних сумнівів у цьому, - зазначив В.Гройсман. - Це означатиме, що Російська Федерація не зробила те, що зробить Україна».
Голова Верховної Ради поінформував, що у вівторок відбудеться засідання Парламенту, на якому планується прийняти рішення у зв’язку із ситуацією, що склалася на Сході України, підвищення обороноздатності нашої держави.
Звертаючись до учасників зібрання, Голова Верховної Ради заявив, що метою зустрічі є напрацювання «плану дій спільної роботи, яка має привести до чітких зрозумілих реформ у сфері місцевого самоврядування».
«Нинішню систему місцевого самоврядування потрібно змінити, змінити швидко, професійно, якісно», - сказав В.Гройсман, додавши, що є багато теоретичних і практичних напрацювань, які сприятимуть швидкому проведенню декларованих змін.
У цьому контексті Голова Верховної Ради заявив, що у жовтні цього року чергові місцеві вибори мають пройти на новій основі, і для цього потрібно «рухатися дуже інтенсивно, але виважено і чітко».