В області на альтернативні види палива вже переведено 153 опалювальних систем бюджетних закладів

Про це зазначила перший заступник начальника Головного управління житлово-комунального господарства, енергетика та зв’язку облдержадміністрації Інна Бєлова на прес конференції щодо підсумків галузі за перше півріччя 2013 року, яка відбулась в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.
Як зазначила Інна Бєлова, на виконання завдань і доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності держави, на 2013 рік заплановано переведення 67 об’єктів бюджетної сфери. 
Так, за 7 місяців поточного року в 21-му бюджетному закладі встановлено котли на альтернативних видах палива. Загалом, на впровадження в цих бюджетних закладах опалювальних систем, які працюють на альтернативних видах палива та електроенергії, спрямовано понад 3,27 млн.грн. (в тому числі: 2,33 млн.грн. – бюджетних коштів, 0,94 млн.грн. – залучених). Це дало можливість заощадити 0,28 тис. т.у.п. традиційних видів паливних ресурсів, або зекономити споживання - 7% природного газу. 
В цілому, в області на альтернативні види палива вже переведено 153 опалювальних систем бюджетних закладів, із них: 94 – на біомасу; 43 – на вугілля; 16 – на електроенергію. Економія газу складає – біля 2,1 млн.м3 на рік.
Звертаючи увагу на тему забезпечення вуличного освітлення населених пунктів області Інна Бєлова зазначила, що на виконання підпункту Плану заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки: за 7 місяців 2013 року виконано роботи з проведенням 260,5 км вуличного освітлення у районах і містах області, оснащено сучасними енергоефективними освітлювальними приладами 4172 світлоточок, із них: 3029 – введено в дію нових; 1142 – модернізовано існуючих. На ці заходи спрямовано 4,4 млн.грн. коштів, в тому числі 0,9 млн.грн. позабюджетних. 
Так, модернізація існуючих освітлювальних приладів дає можливість заощаджувати 265,8 тис.кВт.год. електроенергії щорічно, а економія коштів на потреби освітлення складає 228, 4 тис.грн.