В області розпочалась третя хвиля часткової мобілізації

 
 

У четвер, 7 серпня, відбулася прес-конференція начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Юрія Мельника. Під час прес-конференції Юрій Мельник повідомив, що від сьогодні в області розпочалась третя хвиля часткової мобілізації.

В ході заходу було обговорено проходження на Вінниччині третьої хвилі часткової мобілізації, забезпечення наших бійців в зоні АТО, соціальний захист та матеріально-побутове забезпечення сімей загиблих героїв Небесної сотні та бійців АТО, правові наслідки протестів близьких родичів військовозобов’язаних, зокрема, блокування міжнародного пункту пропуску в м.Могилів-Подільський, а також низку інших питань, пов’язаних із суспільно-політичною ситуацією в державі.

Так, відповідаючи на запитання журналіста про правомірність блокування міжнародного пункту пропуску в м.Могилів-Подільський, Юрій Мельник закликав жителів області не піддаватись на політичні провокації та не йти на поводу в осіб, які підбурюють на подібні кроки, оскільки це суперечить закону і є підставою для притягнення до юридичної відповідальності за кримінальне правопорушення.

Перекриття доріг, а тим паче міжнародного пункту пропуску – не вирішить проблему, а навпаки, тільки нашкодить, – наголосив Юрій Мельник під час заходу.

Начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації повідомив, що за дві попередні часткові мобілізації до різних військових підрозділів військкомати Вінниччини призвали близько 2,5 тисяч жителів області. Найбільше з призваних потрапили до батальйону територіальної оборони № 9 – 425 бійців, на другому місці – прикордонники. Загалом призвано додатково 270 осіб, які служили в прикордонних військах.
Протягом третьої хвилі буде призвано орієнтовно півтори тисячі вояків, – зауважив Юрій Мельник. Він повідомив, що загалом сьогодні з області можна призвати близько 40-50 тисяч осіб, які придатні до служби за всіма медичними показами. За його словами, на першому місці сьогодні затребувані спеціальні військові облікові спеціальності, спеціалісти ПВО, військові артилеристи та інші.

Юрій Мельник також наголосив, що у військоматах області індивідуально підходять до життєвої ситуації та позиції кожного призовника, окрім того, законом чітко передбачено, хто не підлягає мобілізації.

Юрій Мельник зауважив, що всі питання, пов’язані з отриманням учасниками АТО статусу учасників бойових дій – вирішені, Верховна Рада України прийняла, а Президент підписав відповідний законопроект про визнання всіх учасників АТО учасниками бойових дій.

Щодо питання матеріально-побутового забезпечення сімей загиблих бійців АТО, він зазначив, що допомога та всебічна підтримка родин загиблих – це принципова позиція голови облдержадміністрації. Для цього в області мобілізовані сили всіх відповідних служб та структурних підрозділів ОДА і вже чимало зроблено в даному напрямку.

Юрій Мельник повідомив, що за офіційними даними, під час АТО загинуло 26 мешканців Вінниччини. Доля одного бійня, як сказав Юрій Мельник, невідома – він розшукується.

«Обласна державна адміністрації гарантує допомогу родині кожного загиблого - 100 тисяч гривень, - зазначив начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ОДА. – Розклад надання допомоги сім’ям вже складено. Розмір державної допомоги сягає 609 тисяч гривень».

Загинули кращі сини України, цвіт нації. Дбати про родини наших загиблих героїв – це святий обов’язок влади, – резюмував Юрій Мельник.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА