В облдержадміністрації відбулась зустріч керівництва області та міста

В облдержадміністрації відбулась зустріч керівництва області та міста з офіційною делегацією Великої Британії

Сьогодні,7 жовтня, Вінниччину з робочим візитом відвідав Державний міністр з питань Європи Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності Великої Британії Девід Лідінгтон. Високопосадовця супроводжували : Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, фахівці посольства з соціально-політичних питань та протоколу.
Члени делегації відвідали Донецький національний університет, де зустрілись зі студентами та професорсько-викладацьким складом , ознайомились з роботою Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» Вінницької міської ради та провели зустріч з представниками КП «Інститут розвитку міст».
Вітаючи гостей з Великої Британії, під час офіційної зустрічі в обласній державній адміністрації , голова ОДА Валері й Коровій наголосив, що Україна, як ніколи, відчуває підтримку Європейського Союзу і Великої Британії у такий непростий час, коли йдуть військові дії на Сході країни і на місцях доводиться вирішувати проблеми мобілізації, демобілізації, спрямовувати дії волонтерів, тощо. Для нас важливо було уникнути фінансового дефолту та забезпечити нормальне функціонування країни в цілому. Проте, ситуацію вдалося стабілізувати, в т. ч. досягнувши домовленостей з Міжнародним валютним фондом при підтримці ЄС.
«Тож ми цінуємо принципово рішучу позицію Уряду Великобританії на підтримку України,- зауважив голова ОДА.
Він також зупинився на перших успіхах, досягнутих в області, завдяки впровадженню реформ: «З першого січня поточного року в країні стартувала бюджетна децентралізація, що дозволило тільки в нашій області збільшити надходження до бюджетів базового рівня в середньому у півтора рази. А з початку наступного року буде в повній мірі введено в дію Асоціацію Україна - ЄС,хоча її економічна частина вже діє,зокрема,- у сфері імпорту товарів».
Валерій Коровій акцентував увагу на перспективах розвитку українського бізнесу в умовах співпраці з Євросоюзом - можливість доступу до сучасних технологій , диверсифікація ринків як один із шляхів підвищення ефективності діяльності підприємств, єдині підходи до сертифікації продукції, тощо. Він назвав запорукою успішних реформ зміну ментальності людей: « Це особливо чітко видно на прикладі міста Вінниці, яке протягом трьох останніх років визнається найбільш комфортним містом для проживання у державі».
У свою чергу, Державний міністр з питань Європи Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності Великої Британії Девід Лідінгтон подякував керівникам Вінниччини за теплий прийом та відзначив значну результативну роботу, яка проводиться в області.
«Це мій четвертий міністерський візит до Українитож я вирішив не обмежуватись Києвом,а поїхати в якийсь інший регіон для повного розуміння того , що відбувається на місцях. Прибувши до Вінниці, я дізнався про її історичну цінність, проте бажання відвідати саме ваше місто було викликане репутацією регіону як найбільш успішного зі втілення нових ідей і змін на місцях »,- зазначив Девід Лідінгтон.
Він також наголосив, що важливо не просто впроваджувати реформи, але й змусити їх працювати у правильному напрямку, що не завжди легко.
Відповідаючи на запитання Девіда Лідінгтона- що необхідно зробити, щоб реформування на рівні Вінницького регіону здійснювалось по усій державі, Валерій Коровій виділив три основні проблеми, які заважають реформам:
- проблема безпеки (частковим вирішення якої є утворення нової поліції);
- створення справді якісних робочих місць;
- кардинальне реформування галузі охорони здоров’я.
На думку очільника Вінниччини, починати реформування необхідно з децентралізації, оскільки зараз найбільший рівень довіри людей саме до місцевих органів самоврядування : «А без довіри – нема сенсу розпочинати реформи»,- підсумував він.
Долучившись до дискусії, голова обласної ради Сергій Свитко наголосив на важливості результативної боротьби з корупцією, без чого будь-які успішні реформи та пошуки інвесторів неможливі.
Надзвичайний та Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф подякувала за гарну організацію візиту та чудовий прийом, наголосивши на тому, що для британської сторони поїздка була цікавою і результативною.
На завершення зустрічі делегації обмінялись символічними подарунками та сфотографувались на пам’ять.
 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА