Підвищення кваліфікації працівників центру соцслужб
16.09.20

З 7 по 11 вересня в онлайн режимі працівники Чечельницького, Крижопільського та Оратівського районних центрів соціальних служб підвищували свою кваліфікацію з питань встановлення опіки, піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Протягом 5 днів учасники вивчали загальні питання щодо діяльності прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів/піклувальників; алгоритму консультування кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та вивчали етапи здійснення соціального супроводу, виконуючи практичні вправи, пов’язані з життєвою історією прийомної сім’ї.

Під час розгляду навчальної ситуації здійснення супроводу прийомної сім’ї, в якій виховується 1 біологічна та троє прийомних дітей, було детально опрацьовано оцінку потреб всіх прийомних дітей, план соціального супроводу із зазначенням конкретних заходів для задоволення потреб кожної прийомної дитини та всіх членів прийомної сім’ї разом. За підсумками здійснення соціального супроводу даної прийомної сім’ї учасниками було підготовлено інформацію про ефективність її функціонування.

Також було розглянуто навчальні ситуації, в яких зазначалися підстави для введення специфічних умов соціального супроводу та відпрацьований алгоритм дій працівника центру соціальних служб в таких ситуаціях.

Під час навчання працівники центрів отримали інформацію щодо здійснення супервізії випадку; проведення груп зустрічей прийомних батьків, батьків-вихователів та опікунів/піклувальників.

За результатами навчання учасники склали залік у вигляді тестових завдань та отримали завдання щодо підготовки оцінки потреб та плану соціального супроводу однієї дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

123