В сім’ї вольній, новій
29.05.18

24 травня, у Вінниці, на площі  Т. Г.Шевченка  стартувало  Міжнародне літературно – мистецьке Шевченківське свято «В сім’ї вольній, новій», яке тривало три дні. А   розпочалося це урочисте дійство  з огляду експонатів світлиць  територіальних громад районів області. Виставкову експозицію  виробів народного мистецтва чечельницького  краю,  сформовану на розкладних стендах та на бокових подіумах -  кубах, представляли працівники відділу культури і туризму, районного будинку культури та центральної районної бібліотеки.  Особливу увагу відвідувачів, а це:  журналісти, письменницька делегація, очільники влади та інші  гості свята - привертали  великий вишитий портрет Кобзаря, розташований в центрі світлиці (майстриня Петрик Світлана Яківна, с.Луги), викладка   творів Т.Г.Шевченка, старовинні рушники та сорочки    (майстрині: Бурлака Любов Миколаївна з с.Демівка, Драчинська Валентина Олексіївна  з с.Бритавка), експонати з музею історії  с.Бондурівка (завідувач Коваленко Василь Олексійович) та  з приватних   колекцій  Семенюк  Катерини   Іванівни,   Атаманенко  Ганни Ареф’ївни,  Кравець Тетяни  Володимирівни. Також на виставці були представлені обрядові хліби, коровай «Весільний» та інша  випічка талановитих майстринь із с. Ольгопіль: Шоробури Наталії Володимирівни, Кушнір Олени Олександрівни та Паляниці  Наталії Вікторівни. По  завершенню огляду світлиць, виступів письменників та творчих колективів Вінницького району біля садово – паркової скульптури Т.Г.Шевченка  журі обласного центру народної творчості  відібрано три    хлібних вироби ольгопільчан  на  виставку  обрядових хлібів у Національній спілці майстрів народного мистецтва 29 травня 2018 року  в м.Київ.

Відділ культури і туризму вдячний  усім, хто  долучився до  оформлення та гідного  представлення  тематичної світлиці Чечельницького району  на  знаковому  Шевченківському  святі.