Вакцина проти кору є!
12.01.18

На території області розпочалось чергове циклічне зростання захворюваності на кір. Протягом минулого року було зареєстровано 106 випадків кору, що склало 6,6 випадка на 100 тис. населення, з них 78 — у дітей або 21,7 випадка на 100 тис. дитячого населення.

Випадки реєструвались на 15 адміністративних територіях області. Найбільшу кількість випадків захворювання кором зареєстровано на території Тростянецького району, де захворіло 22 особи (показник інтенсивності склав 61,2 випадка на 100 тис. населення). В Козятинському районі — 18 випадків, м.Вінниця — 24 випадки, Шаргородському — 10 випадків, Калинівському та Літинському — по 7 випадків, Барському та Тиврівському — по 3 випадки, Вінницькому, Гайсинському, Хмільницькому, Чечельницькому районах та м.Ладижин — по 2 випадки, Мурованокуриловецькому та Чернівецькому районах — по 1 випадку.

Серед 78 захворілих дітей лише 28 щеплено згідно з віком. Серед 28 захворілих дорослих лише 7 людей мали 2 щеплення проти кору. У решти – дані про вакцинацію відсутні — або вони мають 1 щеплення, або не підлягали щепленню за віком, або мали протипокази (постійні або тимчасові).

Із 106 захворілих госпіталізовано було 91, інші лікувалися амбулаторно. В 42 випадках кір підтверджено лабораторно. Летальних випадків не зареєстровано.

Загалом у відсотковому відношенні в області проти кору, епідемічного паротиту та краснухи вакциновано дітей у віці: 1 року — 93,3%,  2 років —79,6%, ревакциновано у 6 років — 91,7%,  7 років — 83,4%.

Усі лікувально-профілактичні заклади забезпечені вакциною для проведення щеплення проти кору. Станом на 5 січня 2018 року в лікувально-профілактичних закладах області знаходилося 26 194 дози вакцини КПК.

Офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації
www.vin.gov.ua