Валерій Коровій взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань

Валерій Коровій взяв участь у засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Сьогодні, 8 жовтня під головуванням очільника обласної Ради Сергія Свитка та за участі голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради . 

В ході зібрання учасники Ради, до складу якої входять керівники районних і міських рад області, обговорили стан та ефективність використання майна об’єктів спільної власності територіальних громад області. Особлива увага була приділена медичним закладам регіону, зокрема які знаходяться на вторинному рівні, фінансування яких не під силу обласному бюджету. 

«На третьому рівні проблем більш ніж достатньо. Я підготую доручення, зараз працює робоча група яка готує проект рішення сесії обласної Ради про передачу об’єктів спільної власності територіальних громад області, які називаються відновлювальними лікарнями, на районний рівень. Але процедура передачі досить тривала у часі. В першу чергу це пов’язано з децентралізацією бюджету, адже нині бюджети міст обласного значення в 3-4 рази кращі за обласний. 2/3 частини всіх місцевих бюджетів базового рівня з 701 вже виконанні. В цілому в область надійшло додатково 648 мільйонів гривень і вони осідають на базовому рівні. Реформа передбачає автономію районів від області і автономність громад від районів. Кожному буде визначено рівень відповідальності. Відійде в історію, коли область опікується школами, лікарнями, це сфера відповідальності районів. Область буде займатися інтернатними закладами, яких в нас більше 40» - наголосив Валерій Коровій. 

Крім того, в ході засідання директор Комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництва Володимир Бабошин поінформував учасників Ради про практику роботи підпорядкованого йому підприємства щодо залучення інвестицій і кредитування робіт за Регіональною програмою індивідуального житлового будівництва «Власний дім». За його словами, залучення коштів бюджетів всіх рівнів на фінансування програми дало можливість ввести в експлуатацію 148 індивідуальних житлових будинків, 16 осель придбати для сільських сімей, побудувати та ввести в експлуатацію 179,7 км вуличних газових мереж, 153,1 км вуличних водопровідних мереж. 

«Разом з тим, слід відмітити недостатній рівень фінансування програми з районних бюджетів. Зокрема, Крижопільський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Тростянецький, Піщанський та Чечельницький райони щорічно виділяють на ці цілі незначні кошти. А Гайсинський, Немирівський, Калинівський і Теплицький взагалі вже протягом кількох років нерегулярно виділяють необхідні кошти. 
Не став винятком і 2015 рік» - підкреслив Володимир Бабошин. 

В свою чергу голова облдержадміністрації наголосив: «Діяльність Фонду - це інструмент для вирішення конкретних ситуацій в конкретних районах, чи то, наприклад, питання з водогонами, чи будівництвом житла . В обласного бюджету таких важелів для роботи з населенням немає» . 

Крім того , обговорили учасники засідання і виконання в області Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА