В.Гройсман : Ефективна робота Парламенту є передумовою успішного реформування

 

В.Гройсман: Ефективна робота Парламенту є передумовою успішного реформування країни

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман висловлюється за необхідність налагодження спільно з проектом USAID і партнерами з ЄС повноцінної роботи Європейського Центру інформаційної підтримки Верховної Ради України, що дозволить повною мірою використовувати міжнародний досвід реформ.

Україна, заявив В.Гройсман, виступаючи під час міжнародній конференції «Перспективи Е-Парламенту. Відкритість, прозорість, підзвітність. Сучасні рішення для комунікації депутатів та виборців» у четвер, повинна відмовитися від централізованої пострадянської моделі управління. За його словами, запровадження реформ дозволить створити таку державну систему управління, яка дозволить нашій країні стати сучасною, демократичною європейською державою, і Парламент відіграватиме у цьому процесі ключову роль.
При цьому він наголосив, що ефективна робота Верховної Ради є передумовою успішного реформування країни, а запорукою її ефективної роботи є запровадження електронного Парламенту.
За його словами, саме застосування електронних технологій є одним з ключів до впровадження сучасного менеджменту: це і швидкість прийняття рішень, і можливість системно працювати зі значними обсягами інформації, а також прозорість і відкритість внутрішньопарламентських процедур.

В.Гройсман назвав «надзвичайно важливими» ідеї, які стосуються напрацювань щодо становлення відповідального, підзвітного і демократичного представницького органу. Голова Верховної Ради у цьому контексті повідомив, що проект Плану законодавчого забезпечення реформ включає у себе і заходи щодо впровадження електронного Парламенту. «Парламент має бути прозорим, доступним, з ефективною комунікацією», - сказав він, додавши, що керівництво Верховної Ради і депутатський корпус готові до співпраці і є відкритими суспільству, і перші кроки на шляху законодавчого забезпечення цих процесів вже зроблено.
Керівник Парламенту висловив сподівання, що під час конференції будуть вироблені рекомендації для організацій, які працюють над розробкою електронного Парламенту. За його словами, обмін думками дозволить розробити механізми для запровадження дієвого зворотного зв’язку депутатів із громадянським суспільством.
Учасники конференції - народні депутати, представники профільних парламентських комітетів, урядових установ, міжнародних донорських організацій, громадянського суспільства та ЗМІ, розробники технічних рішень, вітчизняні та зарубіжні експерти.

В. Гройсман