В.Гройсман : Закріплення на законодавчому рівні повноважень органів

 

В.Гройсман: Закріплення на законодавчому рівні повноважень органів місцевої влади у частині надання адміністративних послуг і знищення підвалин для корупції у цій сфері має відбутися ближчим часом

Закріплення на законодавчому рівні повноважень органів місцевої влади у частині надання адміністративних послуг і знищення підвалин для корупції у цій сфері має відбутися ближчим часом. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час робочої наради з питань підготовки законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» у п’ятницю.

Голова Верховної Ради наголосив, що проведення децентралізації на системному рівні є надзвичайно важливим. «Наша принципова позиція - найближчим часом ухвалити рішення Парламенту, аби надати органам місцевого самоврядування можливість повноцінно розвиватися», - підкреслив В.Гройсман.
Загалом, на думку керівника Парламенту, у віданні органів місцевої влади мають перебувати питання будівництва, розпорядження землею, деякі питання, які нині перебувають у юрисдикції міграційної служби, а також питання реєстрації актів цивільного стану, місця проживання, прав на нерухоме майно, а також фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. У віданні держави, вважає В.Гройсман, мають залишитися «стандарти, алгоритми, контроль та утримання реєстрів».

При цьому він особливо наголосив на важливості «знищення корупційної моделі» у процесі врегулювання питання щодо надання органами місцевого самоврядування базових адміністративних послуг.
«Мені б хотілося, щоб ми знайшли підхід до розширення послуг, які надаються органами місцевого самоврядування, і розраховую на якісну експертну думку і співпрацю», - сказав він.
Учасники наради обговорили основні позиції пропонованого законопроекту, який, на думку його ініціаторів, розширює можливість громади впливати на якість надання адміністративних послуг. Законопроектом пропонується делегувати повноваження з надання базових адміністративних послуг органам місцевого самоврядування, що пришвидшить надання послуг та наблизить їх до споживачів, сприятиме подоланню системної корупції, запровадить повну відповідальність за послугу та дозволить розподілити функції надання послуг і державного контролю.

За підсумками наради Голова Верховної Ради доручив Апарату Парламенту разом з Міністерством юстиції та експертами якнайшвидше підготувати узгоджений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» до розгляду у сесійній залі не пізніше травня ц.р.
«Це одна з реформ, яку ми можемо зробити протягом найближчих кількох тижнів», - зазначив В.Гройсман.