Відбулася 11 сесія районної ради 7 скликання
05.05.17

28 квітня у приміщенні районної державної адміністрації відбулася 11 сесія районної ради 7 скликання, яку провів голова районної ради Пяніщук Сергій Вікторович.  

До участі були запрошені керівники органів влади, організацій, установ району, підприємств району,заступники голів райради та райдержадміністрації, селищний та сільські голови, депутати районної ради, голови громадських організацій та політичних партій, представники ЗМІ..

Розпочалася сесія вшануванням  хвилиною мовчання загиблих воїнів,що боролися за свободу і незалежність України, та з нагородження учасника АТО Юрія Онопольського Почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради.

На розгляд було винесено 21 проект рішення та інші питання, що виникали в ході обговорень.

Зокрема з доповідями виступали:  начальник Чечельницького відділення поліції Бершадського відділу поліції Головного управління національної поліції у Вінницькій області Басалига Р. І., голова постійної комісії Чечельницької районної ради з питань земельних ресурсів та охорони довкілля Федчишен М. О., начальник відділу освіти Чечельницької райдержадміністрації Деменчук Г.В., начальник фінансового управління райдержадміністрації Решетник Н. О..

Роман Басалига,звітуючи про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та Єдиної комплексної правоохоронної програми Чечельницького району, зазначив,що протягом звітного періоду працівниками відділення поліції було відредаговано та здійснено виїзди на 533 заяв і повідомлень громадян.  65 відомств внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, решта заяв розглянуто відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Зі слів начальника під час проведення оперативно-розшукових профілактичних заходів слідчі виявили 6 фактів незаконного обігу наркотиків та 2 злочини незаконного поводження з вогнепальною зброєю. Також Роман Іванович зауважив, що на території Чечельницького району почастішали випадки таких злочинів, як крадіжки особистого майна громадян, підприємств, установ, організацій, які зумовлені, на його думку, низьким рівнем працевлаштування та періодичними заробітками громадян. Тому поліція рекомендує встановлювати охорону сигналізацію, оскільки таким чином можна або попередити крадіжки або ж допомогти слідчим швидше їх розслідувати. Крім того, у зв’язку з поширенням шахрайських операцій, відділення поліції веде роз’яснювальну роботу серед громадян про схеми та способи шахрайських дій.

Михайло Федчишен,доповідаючи про роботу постійної комісії з питань земельних ресурсів та охорони довкілля, відзначив, що з часу утворення комісії було проведено 8 засіданьта розглянуто 96 питань. Зі слів Михайла Опанасовича, в основному на засіданнях обговорюються питання, приймаються рекомендації щодо затвердження технічних документацій земельних ділянок, що надаються для ведення товарно-сільськогосподарського виробництва і особистого селянського господарства, розглядаються заяви та звернення громадян і депутатів щодо тих чи інших земельних питань. Також від 16 листопада 2016 року  було обговорено проект Програми розвитку тваринництва району на 2012-2020 р.р., а рішенням 8 сесії районної ради ця програма була затверджена. Михайло Опанасович схвально висловився про роботу всіх членів комісії і запевнив, що комісія й надалі продовжуватиме працювати у тому ж дусі.

Галина Деменчук, виступаючи з наступним питанням, пояснила необхідність реорганізації Лузької школи І-ІІІ ст.. у школу І-ІІ ст.. Зокрема вона зауважила, що  на сьогодні у Лузькій школі навчається 48 учнів, з них в 11класі є всього 3 учні. Набір до 10 класу не передбачається, а троє дев’ятикласників планують вступати до професійно-технічних навчальних закладів. Тож  по факту на 2017-2018 навчальний рік у старших класах не буде учнів. Тому відділ освіти виніс на розгляд питання про реорганізацію Лузької школи у школу І-ІІ ступенів. Учасники сесії погодили дане рішенні і проголосували за здійснення реорганізації.

 Також шляхом голосування депутати узгодили рішення рекомендувати Каленича Павла Євгенійовича – депутата обласної Ради, керівника АФ «Ольгопіль» для нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною». 

Далі було озвучено й ухвалено проект районної Програми підтримки діяльності громадських організацій  ветеранів війни та праці, пенсіонерів і незахищених верств населення Чечельницького району на 2017- 2020р. р. та рішення про внесення змін до наступних районних програм: Програми військово-патріотичного виховання молоді, забезпечення заходів з призову, оборони, мобілізації та цивільного захисту на території Чечельницького району на 2017-2021 р. р., Програми «Майбутнє Чечельниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 р. р., Програми соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів та незахищених верств населення Чечельницького району на 2013-2017 р.р., розділу ХІІ «Протидія захворюванню на туберкульоз» районної Програми з виконання завдань Міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації», Програми збереження та охорони навколишнього середовища в Чечельницькому районі на 2015-2020 р. р., Єдиної комплексної правоохоронної програми Чечельницького району на період до 2019 року.

Фінансові питання детально висвітлила начальник фінансового управління райдержадміністрації. Зокрема, було затверджено договори про передачу видатків і міжбюджетних трансфертів із сільських і селищного бюджету до районного та звіт Ніни Олександрівни про виконання районного бюджету за І квартал 2017 року: по доходах у сумі 31 400 396,11 грн., в тому числі доходи загального фонду районного бюджету –  29620 902,03 грн. та  спеціального фонду – 1 779 494,08 грн.; по видатках у сумі 30 276 300,21 грн., в тому числі видатки загального фонду районного бюджету – 29 190 880,87 грн. та видатки спеціального фонду – 1 85 419,34 грн.  Крім того учасники сесії погодили проект про внесення змін до рішення 9 сесії районної ради 7 скликання від 23 грудня 2016 року №172 «Про районний бюджет на 2017 рік.

Також депутати затвердили технічні документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки громадян – Фурмана В. І. й Паламарчука А. І., та на територіях: Рогізківської, Демівської, Каташинської сільських рад.

В свою чергу Сергій Вікторович нагадав депутатам про подання електронних декларацій в зазначений час.

До виступу долучився й депутат районної ради Олександр Грицишен, звернувшись з проханням, з’ясувати,  до якої територіальної громади  належить відрізок території між Чечельником і Тартаком, та запропонував найближчим часом привести в належний стан цю ділянку, прибрати її від сухого гілля, що залишилося після зачищення дерев, і надалі підтримувати в чистоті.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед населення про реімбурсацію, попросив слідкувати за належним виконанням медичних реформ. Окремо Віталій  Володимирович звернувся до сільських голів з проханням  встановлювати у селах камери для відеонагляду, які, в разі необхідності, стануть у нагоді при розслідувати порушень чи злочинів.

Був запрошений до виступу й тимчасово виконуючий обов’язки директора Ольгопільського ПТУ  № 35 Бабійчук М.В., який надав характеристику роботи навчального закладу.

Як виявилося, Ольгопільському ПТУ знаходиться в стані ліквідації і може перейти в підпорядкування Комаргородського професійного технічного училища. Тож учасники сесії дійшли висновку, що не можна допустити, щоб Ольгопільське ПТУ припинило свою діяльність. Його необхідно підтримати  і зберегти.

123