Відбулись урочистості з нагоди 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій

Відбулись урочистості   з нагоди 70-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні
 
9 травня 2015 р. в Чечельнику відбулись урочисті заходи з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Участь у заходах взяли посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники установ, організацій, трудових колективів, громадськості, ЗМІ.
Урочистою ходою разом із прапороносцями та під звуки духового оркестру всі рушили до центрального парку селища, де біля Меморіалу Слави відбулись заходи з нагоди пам’ятної та знаменної дати. Вздовж алеї  в святковій шерензі стояли школярі, тримаючи жовто-блакитні стрічки та портрети учасників бойових дій, своїх дідусів, які воювали в часи Другої світової війни.
Розпочався захід із звучання Державного Гімну України. Далі слово для виступу було надано голові райдержадміністрації С. Пустовому, який у своїй привітальній промові зазначив : «Цей день символізує не лише тріумфальну перемогу, а й пам'ять про мужніх ветеранів та загиблих воїнів, які поклали своє життя заради спільної справи, заради наступних поколінь. У протистоянні з нацизмом вирішувалась доля всієї світової цивілізації, її майбутнє. Український  народ  зробив надзвичайно великий внесок у досягнення перемоги  і заплатив за це чи не найвищу ціну в Європі». Звертаючись до всіх присутніх, голова райдержадміністрації  відзначив велику роль фронтів, що діяли в Україні, в масовому вигнанні ворога з рідного краю, а потім і в повному його розгромі, у визволенні багатьох народів Європи від фашистського гніту. Велику мужність проявили і жителі Чечельницького району. Так,  біля 5 – ти тисяч чечельниччан не повернулись із  кривавих доріг Великої Вітчизняної війни, 23 уродженця району загинули в битвах з ворогом в партизанських загонах, 69 підпільників та мирних жителів страчені  карателями, понад 500 чол. замучені в єврейських гетто. За хоробрість, проявлену в роки війни почесного звання Героя Радянського Союзу були удостоєні  Ілля Стратійчук, Микола Брацюк, Михайло Рябошапко. Уродженець Ольгополя льотчик-лейтенант Арсеній Шевчук з Ольгополя 15 лютого 1942 року  повторив подвиг Миколи  Гастелло, а  рядовий Михайло Ольшевський з  Чечельника у грудні 1944 року на території Угорщини - подвиг Олександра Матросова.  Знаменитим снайпером по всьому 2-му фронту був уродженець с. Любомирки лейтенант Вася Курка, який загинув на території Польщі і є її національним героєм. Очільник району подякував сивочолим ветеранам війни, учасникам бойових дій у зоні АТО,  за проявлену мужність, за відвагу в роки Другої світової війни, та у наш час, коли ведуться бої  на східному регіоні країни. Мав нагоду виступити із словами привітання також голова районної організацій ветеранів війни С. Мазурик. Пам'ять загиблих воїнів вшановано хвилиною мовчання.
В рамках заходу була представлена яскрава тематична концертна програма, яка залишила незабутні враження у присутніх жителів та гостей селища.
Наостанок, відбулось покладання живих квітів до Меморіалу Слави та до могили загиблому у зоні АТО Руслану Халусу.