Вінниччину з робочим візитом відвідала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко

Поїздку на Вінниччину заступник Міністра – керівник апарату присвятила ознайомленню з роботою окремих підприємств області, діяльністю Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» та спілкуванню з представниками бізнесових кіл регіону.

Свою роботу на Вінниччині Юлія Клименко розпочала з офіційної зустрічі із головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм. Темою для спілкування стали окремі питання розвитку економічного середовища області, розвитку малого та середнього бізнесу, а також перші результати процесу бюджетної децентралізації.

«Нас цікавить питання електронної системи тендерних закупівель. Ми прагнемо це спробувати, і деякі департаменти вже почали виходити на ресурси. Для нас цей напрямок є пріоритетним, - зазначив керівник Вінниччини Валерій Коровій. - Якщо ми хочемо робити реформи, то повинні рухатися, і досить швидко».

Аналізуючи ситуацію у сфері бізнесу, очільник регіону відзначив, що свого часу в обласному центрі створено конкурентне середовище для малого бізнесу, що дає сьогодні позитивні результати. «Прагнення малого бізнесу жити краще в конкурентних, прозорих умовах, пішло на користь місту», - переконаний Валерій Коровій.

Що ж стосується процесів децентралізації, то зміни до Бюджетного та Податкового Кодексів, за словами голови ОДА, дозволяють сьогодні місцевим бюджетам наповнювати загальний фонд бюджету та оперувати зазначеними фінансовими ресурсами.

«У місті Вінниці по відношенню до минулого року зростання єдиного податку зросло на 40 %, а в цілому зростання доходів – більше 60 %. По Вінницькій області – це понад 50 %», - зазначив Валерій Коровій.

Торкнувся керівник області і проблем сільської місцевості, де люди працюють фактично в умовах дрібнотоварного виробництва, але відповідного статусу не мають. «Це, звичайно, не вирішить проблему, але ми розробили обласну програму і будемо компенсувати придбання доїльного та холодильного обладнання для домашніх господарств», - повідомив голова ОДА. Якщо ця система буде ефективною, то, як відзначив очільник регіону, згодом фінансовий ресурс на ці цілі буде збільшено.