Вінницька область повністю забезпечує фонд споживання

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Валентин Поліщук на прес-конференції, яка відбулась 20 серпня в облдержадміністрації.
Розпочинаючи прес-конференцію Валентин Поліщук зауважив, що в області на минулому тижні завершено збирання ранньої групи зернових.
«На виконання соціальних ініціатив Президента України нашим основним завданням є сприяння продовольчої незалежності регіону адже це сприятиме продовольчій незалежності держави в цілому», - наголосив Валентин Поліщук звертаючись до учасників заходу.
Інформуючи присутніх про перебіг жнивної кампанії Вінниччини В. Поліщук зазначив, що по всіх категоріях господарств з 508,5 тис. га площ ранніх зернових намолочено – 2203,7 тис. тонн зерна, при середній урожайності 43,3 ц/га. (На відповідну дату минулого року середня урожайність становила 37,5 ц/га). Озимої пшениці з 346,3 тис. га намолочено 1627,8 тис. тонн. Середня урожайність – 47,0 ц/га. (На відповідну дату минулого року середня урожайність становила 40,8 ц/га). Яру пшеницю зібрано на площі 10,3 тис. га, намолочено 35,0 тис. тонн. Середня урожайність – 34,1 ц/га (у минулому році – 29,8 ц/га). Озимого ячменю з площі 49,1 тис. га намолочено 183,8 тис. тонн. Середня урожайність – 37,4 ц/га. (У минулому році - 34,1 ц/га). Ярого ячменю з площі 89,5 тис. га, намолочено 317,7 тис. тонн при урожайності 35,5 ц/га (в 2012 р. – 31,1 ц/га). Озиме жито зібрано на площі 3,95 тис. га, намолочено 13,8 тис. тонн при урожайності 35ц/га. (у минулому році – 29,7 ц/га). Вівса зібрано на площі 3,3 тис. га, намолочено 8,7 тис. тонн при урожайності 26,0 ц/га. (у минулому році – 25,6 ц/га). Гороху зібрано на площі 6,0 тис. га, намолочено 16,9 тис. тонн при урожайності 28,2 ц/га (у минулому році – 25,1 ц/га). Окрім того озимого ріпаку зібрано на площі 87,2 тис. га, намолочено 237,7 тис. тонн при урожайності 27,3 ц/га. (у минулому році – 23,4 ц/га).
Валентин Поліщук зазначив, що на сьогоднішній день продовжується збирання зернових пізньої групи. Так, гречку з 13,9 тис. га, зібрано на площі понад 2,2 тис. га (16 %), намолочено 3,8 тис. тонн при урожайності 16,8 ц/га (в 2012 р. – 13,3 ц/га), а просо з 588 га площ, зібрано - 49 га (8 %), намолочено - 132 тонни. Урожайність 26,9 ц/га.
Також заступник голови облдержадміністрації зазначив про те, що як і попереднього року, за сприяння облдержадміністрації, науковцями спільно з департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації розроблено структуру посівних площ на 2014 рік. Ця структура в першу чергу забезпечить не тільки продовольчу безпеку держави, а й регіону зокрема.
За словами Валентина Поліщука, сьогодні область акцентує увагу не лише на валовому зборі, а й на збереженні родючості грунтів. Тому, наразі проводиться підготовка ґрунту під посів озимих культур. Станом на сьогоднішній день її проведено на площі 371,7 тис. га (77 % до прогнозу), в тому числі під озимий ріпак – 80,9 тис. га (100 %). У поточному році темпи підготовки грунту вищі минулорічних на 7 %.
Торкаючись теми формування регіональних ресурсів В. Поліщук поінформував присутніх про те, що з метою забезпечення потреб області у продовольчому зерні урожаю поточного року, обласною державною адміністрацією прийнято розпорядження згідно якого визначено обсяг формування регіональних ресурсів продовольчого зерна в обсязі 210 тис. тонн та його незнижувальний запас 67,0 тис. тонн.
На даний час проводиться відповідна робота з керівниками сільськогосподарських підприємств районів щодо резервування зерна урожаю 2013 року та укладання договорів на зберігання незнижувальних запасів продовольчого зерна.
Станом на сьогоднішній день вже сформовано регіональні ресурси продовольчого зерна в кількості 52,4 тис. тонн, що становить 25 % річного завдання, обсяг формування незнижувального запасу виконано на 62,3 % і сформовано рекомендований обсяг в кількості 41,8 тис. тонн.