Вінницькі освітяни шукають можливості розміщення студентів

 

Вінницькі освітяни шукають можливості розміщення студентів Донецького національного університету в гуртожитках вищих та професійно-технічних навчальних закладах міста
                                 
28 жовтня голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник зустрівся з керівниками вищих та професійно-технічних навчальних закладів міста Вінниці, аби спільними зусиллями знайти варіанти розселення студентів Донецького національного університету, який наказом Міністерства освіти і науки України тимчасово переведений на Вінниччину.

Як зазначив ректор ДонНУ Роман Гринюк, подібне рішення продиктоване тими подіями, що відбуваються нині на Сході і за яких український навчальний заклад функціонувати на території Донецька не має змоги. Тож 70 % викладацького складу дали згоду працювати в Донецькому університеті у місті Вінниці, серед студентської молоді таке рішення прийняли близько 6 тисяч осіб, з яких 4 тисячі – студенти денної форми навчання. І якщо з навчальним приміщенням питання можна вважати вирішеним – для цих цілей місцева влада виділила університету адміністративну будівлю заводу «Кристал» і вже є рішення КМУ про передачу цього приміщення у комунальну власність міста Вінниці, то серйозною проблемою залишається нині питання розташування студентів, які прибудуть на навчання. Адже вже 3 листопада ДонНУ планує розпочати тут навчальний процес: спочатку дистанційно, а за місяць-два і в стаціонарному режимі.

«Донецький національний університет у своїй переважній більшості сповідує наше спільне бачення майбутнього у складі України, і це не може не заслуговувати на повагу. Але однієї лише поваги мало. Нам потрібно сьогодні зробити все для того, щоб підтримати колег, які опинилися у такій складній життєвій ситуації, - звернувся до керівників вінницьких вишів та професійно-технічних навчальних закладів голова облдержадміністрації Анатолій Олійник. –Сьогодні окремі готелі міста надають за пільговими цінами місця для проживання педагогічним працівникам. Є навчальні заклади, які вже забезпечили тимчасовим житлом перших 50 студентів університету. І нам, усім разом, потрібно знайти можливості для розміщення решти студентів». 

За словами заступника голови – директора Департаменту освіти і науки ОДА Ігоря Івасюка, проблемним це питання залишається й тому, що Вінниччина вже прийняла і розселила близько тисячі студентів, які перевелися зі Сходу до місцевих навчальних закладів, тож ліжковий фонд гуртожитків практично завантажений. А тому пошук резервів для тимчасового розміщення студентів ДонНУ є сьогодні основним завданням. 

Під час зустрічі керівники професійно-технічних та вищих навчальних закладів Вінниці обговорили можливі шляхи вирішення порушеного питання та зобов’язалися переглянути потенційні можливості фондів підпорядкованих гуртожитків. 

Тож, відповідно до доручення голови облдержадміністрації Анатолія Олійника, вже до кінця тижня Департамент освіти матиме з цього питання узагальнену інформацію, відтак відпрацьовуватиме варіанти найбільш ефективного використання цих фондів: щоб і Донецькому університету було зручно, і не шкодило навчальному процесу вінницьких закладів.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА