Вишитий рушник – оберіг нашого народу
11.05.17

В  Демівській  сільській  бібліотеці  відбулася   презентація  виставки вишитих   рушників  «Рушник – продовження  нашого  роду».

Коли і  хто  створив  вишитий  рушник?  Не  відкрилась нам  ще  давня  таємниця.  Але  українську  традиційну  оселю  важко  уявити  без  рушників.   Ткали і вишивали їх  споконвічно.  Тчуть  і  вишивають їх  донині.  Бо хата  без  рушників – мов  родина  без  дітей.

Багато  символів  має  наша  рідна  Україна:  тополю  і  вербу,  калину  і  мальву,  чорнобривці  і  любисток,  але  невмирущим  творінням   рук,  серця  і  душі  народу є вишитий  український  рушник.

Ми  любуємося  його  величності – вишитому  рушникові.  Який  своїми  крилами – узорами  сягає в  глибину  віків і  зазирає  у  майбутнє,  як  вічний,  невмирущий  оберіг.

На  рушниках вишита  доля  українського  народу. В  узорах   вплетені  радість  і  біль,  щастя  і  горе.  Рушник промовляє  серцем  кожного  із  нас,  бо  він - невід’ємна  часточка  нашого  побуту.  Без  рушника,  як і  без  пісні,  не  обходиться  наше  життя!

Тож  запрошуємо  усіх  бажаючих  в  Демівську   сільську  бібліотеку,  в  музей  «Святині  України»  на  виставку  «Рушник -  продовження  нашого  роду».