«Влада Вінниччини надаватиме максимальне сприяння розвитку підприємств з іноземними інвестиціями»

19 червня на Козятинщині урочисто відкрито завод зі збагачення каоліну ТОВ «СОКА Україна», збудований за рахунок французьких інвестицій. Після придбання товариств «Пласт» (м. Первомайськ Миколаївської області) та «Жежелівський каолін» (Козятинський район), це підприємство стало третім в Україні проектом французької групи SOKA S.A.R.L.
Урочиста церемонія відкриття нового заводу зібрала чимало високоповажних гостей: до Козятина завітали Надзвичайний та Повноважний посол Франції в Україні пан Ален Ремі, Надзвичайний та Повноважний посол Малайзії в Україні пан Чуа Теонг Бан, генеральний директор групи SOKA S.A.R.L, інвестор та акціонер Філіпп Делапорте, народний депутат України Микола Катеринчук, голова облдержадміністрації Анатолій Олійник та голова обласної Ради Сергій Свитко, генеральний директор підприємства «СОКА Україна» Ірина Коваленко, представники Посольства Франції в Україні, торгового відділу Посольства Малайзії в Україні та бізнес-партнери підприємства.
«Цей завод був побудований у рекордно короткий час: з жовтня 2013 по червень 2014 року, і є значущою сторінкою в діяльності підприємства SOKA, - зазначив у вітальному слові інвестор, генеральний директор групи SOKA S.A.R.L Філіпп Делапорте. – Велика доля готової продукції буде призначена на експорт з України, і для вашої держави це стане джерелом надходження додаткових валютних коштів. Крім того, діяльність заводу сприятиме і розвитку регіону в цілому. Вже сьогодні тут створено близько 30 робочих місць, і при збільшенні потужностей підприємства їх кількість може зростати».
Філіпп Делапорте висловив сподівання на підтримку представників обласної та районної влади у питаннях забезпечення заводу газопостачанням та відшкодування податку на додану вартість. А відтак зауважив, що Україна має чудові можливості, якими не можна нехтувати – плодючі землі, високорозвинена промисловість, молоде і освічене населення, багата культура – а необхідно працювати на їх розвиток.
У свою чергу, Надзвичайний та Повноважний посол Франції в Україні Ален Ремі наголосив, що Франція має намір і надалі інвестувати кошти в економіку України. «Із 8 млн. євро, інвестованих в підприємство, 2 млн. були інвестовані Державним банком Франції. І це є доказом зацікавленості нашої держави у розвитку зв’язків та співпраці з Україною», - зауважив пан Посол.
З вітальним словом до учасників урочистої церемонії звернувся і голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник. Керівник регіону відзначив, що Франція входить у п’ятірку держав, які найбільше інвестують в економіку області та висловив сподівання на продовження плідної співпраці в майбутньому. «Досить важливо, що навіть в сучасних суспільно-політичних умовах Вінниччина демонструє стабільність у міжнародному співробітництві, - зазначив Анатолій Олійник. - Запевняю, що ми максимально сприятимемо розвитку як цього, так і інших підприємств з іноземними капіталовкладенням. І перше зобов’язання, яке ми беремо на себе, - вирішити питання газопостачання нового заводу. Будемо працювати, щоб найближчим часом зняти цю проблему».
Перерізавши символічну стрічку на знак відкриття заводу, учасники заходу оглянули технічне оснащення підприємства та ознайомились з системою його роботи.


Для довідки.
Група SOKA S.A.R.L працює у Вінницькій області з 2013 року. Крім Козятинського району, товариство «СОКА Україна» має свої потужності і в Миколаївській області. Загальна сума вкладених в Україну інвестицій з часу входження на український ринок становить 8 млн. євро.
Потужність відкритої першої лінії з виробництва збагаченого каоліну – 50 тисяч тонн готової продукції на рік. В подальшому планується подвоєння потужностей заводу.
Підприємство експортно-орієнтоване: 80 % продукції буде експортуватися на ринки України, Росії, Білорусії, Туреччини, країн Європи та Близького Сходу.