В.Савчук: "Маємо дбати про збереження довкілля"
07.01.20

Екологічну безпеку, охорону навколишнього природного середовища в районі забезпечують НПП «Кармелюкове Поділля» та ДП «Чечельницьке лісове господарство».

Впродовж 2019 року ними прийнято участь у:

- бренд-платформі “Вінниччина туристична ”;

- всеукраїнській конференції «Сучасні аспекти розвитку зеленого туризму України: економічні, освітні, організаційні, правові»;

- туристичний  бізнес-форум VinTourism;

- «круглому столі» на тему: «Проект впровадження вело-маршруту територією НПП «Кармелюкове Поділля».

Крім того, впродовж року НПП «Кармелюкове Поділля»  розроблено:

• вело-маршрут «Поїхали з нами»;
  • екскурсійний маршрут «Подорожуємо з «Кармелюковим Поділлям»;
  • комбінований маршрут «Смачними стежками Вінниччини».

Влітку було проведено  VІІІ міжнародний молодіжний форум «Південне Поділля – Перлина України», в якому взяли участь 7 команд з Вінницької області.  60 учасників були активно задіяні у конкурсах, квестах, майстер-класах та інших заходах. З районного бюджету щороку проводиться фінансова підтримка організації Форуму. У 2019 році на виконання «Програми збереження      та охорони навколишнього природного середовища в Чечельницькому районі на 2015-2020 роки», завдяки якій відбувається фінансування проведення Форуму, було виділено 16 тис.грн.

Основними цілями та пріоритетами в екологічному напрямку на 2020 рік є:

• впровадження практики роздільного збирання побутових відходів з облаштуванням майданчиків для роздільного збирання твердих побутових відходів, будівництво екологічно-безпечних полігонів збирання відходів;
  • збільшення заходів щодо забезпечення контролю за безпечністю та якістю харчових продуктів, ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя;
  • відшкодування позичальникам 5% річних у національній валюті за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження та придбання котлів на альтернативному виді палива для населення та ОСББ;
  • налагодження дієвого контролю на всіх організаційних рівнях, на кожному підприємстві, установі, організації, інше.