В.Савчук: виконання Програми енергоефективності
12.07.17

Рішенням 28 сесії Чечельницької районної  ради 6 скликання від 08.10.2015 року №351 затверджена Програма енергозбереження для населення та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) Чечельницького району на 2015 - 2019 роки. Інформуючи про стан виконання Програми, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій САВЧУК зазначив: «Для населення Уряд розробив низку програм з енергозбереження, які допоможуть платити менше за житлово-комунальні послуги. Зокрема, Державна програма енергоефективності передбачає: відшкодування для фізичних осіб 20% тіла кредиту на придбання твердопаливних котлів, а також відшкодування 30% на придбання матеріалів для впровадження енергозберігаючих заходів та 40% для ОСББ, ЖБК (житлово-будівельні кооперативи) для впровадження енергозберігаючих заходів у багатоквартирних будинках».

За час реалізації державної програми упродовж 2015-2016 років по району видано кредити 21 фізичній особі на загальну суму – 0,247 млн. грн, в тому числі 1 кредит на суму 0,012 млн. грн для придбання одного негазового котла.

В поточному році  прокредитовано  7 осіб на суму 123 тис.грн.

З кінця 2016 р. в селищі Чечельник працює фотогальванічна електростанція потужністю 16 МВт, забудовник  ТОВ "ЛІДЕР".

На даний час зареєстровано новостворену юридичну особу у Вінницькій області та замовлено проектно-кошторисну документацію щодо будівництва сонячних електростанцій на вільних земельних ділянках Лузької сільської ради Чечельницького району Вінницької області 53,0265га та 34,5245га.

Реалізацію проекту заплановано на 2017 – 2018 роки.

В 2017р. заплановано ввести в експлуатацію 30% проекту потужністю 15 МВт (загальна потужність проекту 44 МВт).

На запит Держагенства з енергоефективності та енергозбереження України спільно з органами місцевого самоврядування проведено роботу по виявленню вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які можуть бути використані під сонячні електростанції. Пропозиції надали Білокамінська, Бритавська сільські ради та Чечельницька селищна рада. Загальна площа ділянок  53,5 га. Ці ділянки запропоновано внести до інформаційної бази даних щодо землевідведення під об'єкти ВЕ (відновлюваної енергетики) та включення даних до Інтерактивної мапи на допомогу інвестору.