Вшанувати активістів козацького та національно-визвольного руху

На Вінниччині відбулись урочистості з нагоди святкування Дня Українського козацтва
 

Вшанувати активістів козацького та національно-визвольного руху Вінниччини 14 жовтня у приміщенні облдержадміністрації зібрались керівники області, козацькі отамани, бойові командири та бійці, що захищають незалежність України в зоні АТО, представники громадськості.

Учасники урочистого зібрання делегували уповноважених представників для покладання гірлянд до пам’ятного знака козацькому полковнику Івану Богуну та до пам’ятника Січовим Стрільцям - місць, які символізують пам'ять про українських героїв та учасників національно-визвольних подій на Вінниччині.
Перший заступник голови обласної адміністрації Андрій Гижко, вітаючи учасників урочистостей з Днем Українського козацтва, наголосив: «Цей день в історії нашої держави скроплений кров’ю, адже історія козацтва і історія України – нероздільні поняття. Сьогодні кожен клаптик нашої землі відчуває дух козацтва, закладений у наших генах, а кожен українець пишається тим, що є нащадком козацького роду».

Андрій Гижко озвучив Указ Президента України Петра Порошенка про встановлення в Україні нового державного свята – Дня захисника України. Відповідний Указ Глава держави підписав вчора. Таке рішення прийняте з метою«вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості». 

За словами Андрія Гижка, таким чином в країні відновлено історичну справедливість, коли поняття «козак» та «захисник» ототожнюються.

Перший заступник голови обласної Ради Ігор Кревський від імені депутатів обласної Ради та її голови Сергія Свитка, привітав присутніх зі світлим днем Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою українського козацтва.

« Нині це свято є не тільки національним і релігійним, але й з прийняттям Указу Президента України «Про День Українського козацтва» відзначається на державному рівні. У цій залі присутні носії кращих традицій українського козацтва - люди, які можуть служити справжнім взірцем для всієї Європи як потрібно боротись за свою незалежність, відстоювати гідність, свободу і державність»,- зазначив посадовець.

З нагоди відзначення Дня Українського козацтва, за відродження духовної спадщини українського народу, Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, а також козацькі відзнаки були вручені активістам козацького руху та популяризаторам національно-культурної спадщини.
Зі словами щирих вітань до учасників зборів звернулись: отаман «Крайового товариства «Вінницького козацького полку ім. І.Богуна» Володимир Воловодюк, отаман Вінницького обласного товариства «Українського Реєстрового Козацтва» – Микола Крижанівський. 

Справжньою окрасою свята стали патріотичні пісні відомих вінницьких колективів - фольклорного ансамблю «Мокоша» та чоловічого ансамблю «Бревіс». Не залишив байдужих і емоційний виступ бандуристки Аліни Ковтун із думою «Кругом неправда та неволя» на слова Т.Г. Шевченка.
Святкування матиме своє продовження на Майдані Героїв Небесної сотні, де відбудеться урочисте посвячення юних патріотів у козачата та до пізнього вечора лунатимуть козацькі пісні.
 
 
Департамент інформаційної діяльності
                                    та комунікацій з громадськістю ОДА