Взаємодія органів влади з інститутами громадянського суспільства

30 травня в конференц-залі готелю «Оптима» відбувся регіональний навчальний семінар «Механізми взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства», що був ініційований ОБСЄ у партнерстві з Секретаріатом Кабінету Міністрів України.
У роботі взяли участь заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, завідуюча відділом сприяння розвитку громадянського суспільства та комунікацій з громадськістю, Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша, співробітник офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ольга Озерна, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, тренери – експерти ОБСЄ Володимир Купрій та Олександр Вінніков, начальники управлінь та відділів, головні спеціалісти районних державних адміністрацій та міст обласного значення, відповідальні за проведення консультацій з громадськістю з Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей. Від нашого району в семінарі взяла участь завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ апарату РДА О.П’яніщук.
Відкриваючи зустріч, Наталія Окша зауважила, що проведення консультацій з громадськістю набуває все більшого значення в процесі прийняття владних рішень, а також розглянула основні аспекти проекту Закону України «Про публічні консультації», який готується. «Консультації з громадськістю будуть проводити всі органи державної влади, а не лише виконавча гілка» – зазначила вона.
«Щоб діалог між владою і громадянським суспільством був конструктивним – сторони мають чітко розуміти свої права та обов’язки» – зауважив Володимир Купрій.
За словами Світлани Василюк, голова Вінницької облдержадміністрації розуміє, що консультації з громадськістю – це запорука якості та легітимності прийнятих владою рішень, тому робить все необхідне для сприяння цьому процесу. «Звичайно, сьогодні труднощі є, але ми спільно працюємо по їх усуненню».
Семінар супроводжували дискусії з приводу того чи іншого питання вдосконалення взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства.
Значна увага була приділена діяльності Громадських рад при органах виконавчої влади. «Прикро про це говорити, але Громадські ради поки не активні у сфері виконання своїх консультативно-дорадчих функцій» – сказав Олександр Вінніков. «Часто їх діяльність зводиться до лобіювання власних інтересів» – додала Наталія Окша.
Лише за умови удосконалення співпраці органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства можлива розбудова громадянського суспільства в нашій державі.