З грудня зросли пенсійні виплати
05.12.16

Законом  України  «Про державний бюджет  України на 2016 рік»  передбачено збільшення  з 1 грудня 2016 року прожиткового мінімуму. Для осіб, що втратили працездатність, прожитковий мінімум підвищився з 1130 гривень до 1247 гривень. У зв’язку з чим органи  Пенсійного фонду України з 1 грудня поточного року провели перерахунок пенсій, внаслідок чого зросли розміри виплат, що визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму.

Перерахунку підлягали всі доплати, надбавки, підвищення, які входять до складу пенсійних виплат та визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму відповідно до діючого законодавства тільки не працюючим пенсіонерам. А це мінімальні розміри пенсій за віком при повному стажі роботи, доплати за понаднормативний стаж, пенсії інвалідам загального захворювання, пенсійні виплати інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам внаслідок Чорнобильської катастрофи, мінімальні пенсії військовослужбовцям та членам їхніх сімей, мінімальні пенсії шахтарям, підвищення ветеранам війни та членам їхніх сімей, жертвам нацистських переслідувань, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Відповідно до абзацу другого частини 3 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування працюючим  пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

          У Чечельницькому  районі перерахунок здійснено автоматично 6364 громадянам, що становить 90відсотківзагальної чисельності пенсіонерів.Збільшився розмір пенсії 5785 громадянам, середній розмір підвищення становить 118грн. 19коп.

         Виплата підвищених розмірів пенсій розпочалась з 4 грудня поточного року.