Заходи з детінізації ринку праці
24.10.18

Заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою заробітної плати «в конвертах» сьогодні райдержадміністрацією приділяється значна увага. Адже нелегальна праця знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції. 

Нелегальне працевлаштування має негативні наслідки й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи. 

Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця і його дій по відношенню до працівників. Офіційно ж оформлені трудові відносини надають можливість громадянам відстоювати свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем. 

Виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати заробітної плати – один з кроків захисту інтересів працівників. Тому в районі діє робоча група, створена при пайдержадміністрації з метою виявлення найманих працівників, які працюють неофіційно, та залучення їх до оподаткування. Також значна увага надається проведенню роз’яснювальної роботи серед роботодавців для забезпечення підвищення рівня заробітної плати найманих працівників. 

Крім того, відомості про виявлені порушення трудового законодавства та законодавства про працю передаються до органів Держпраці для застосування санкцій. 

Віталій САВЧУК,

перший заступник голови райдержадміністрації
 

123